Doświadczanie świata przez zmysły jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym sposobem dla wszystkich dzieci. Tym razem przedszkolaki poprzez dotyk odczuwały fakturę różnych przedmiotów. Miały przy tym wiele frajdy i radości.

28 października odbyły się w naszej grupie zabawy i doświadczenia z dynią. Dzieci drążyły łyżką dynie i oddzielały miąższ od pestek. Maluchy smakowały także pestki ususzone . Dziękujemy Rodzicom za przyniesienie dyni.

Tuż przed Wszystkimi Świętymi dzieci z naszej grupy zapaliły znicze pod Pomnikiem Harcerzy w Gnieźnie.
Złożyły w ten sposób hołd pomordowanym harcerzom poległym za ojczyznę.

W dniu 21 października Sokoły odbyły wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Gniezno. Zawiozły tam zgromadzone w przedszkolu pożywienie dla zwierząt leśnych( żołędzie, kasztany, warzywa). Uczestniczyły w spacerze po lesie, przyglądały się roślinom.  Pani z Nadleśnictwa opowiadała ciekawostki dotyczące życia owadów, węży, zwierząt leśnych, ptaków. 5, 6 - latki poznały nazwy drzew, krzewów rosnących w lesie. Pod koniec spotkania maluchy z miłą chęcią zajadały smakołyki z plecaka w wiacie edukacyjnej ,,Gajówka". Było interesująco.

Dnia 18 października klasa III Szkoły Muzycznej w Gnieźnie przygotowała występ dla naszych dzieci. Sokoły uczestniczyły w muzyczno, bajkowej przygodzie. Przygotowany przez uczniów występ bardzo się przedszkolakom podobał.