W środę 15 marca dzieci z naszej grupy odbyły wycieczkę do Muzeum Archidiecezjalnego, gdzie brały udział w warsztatach pt. "Tradycje i symbole wielkanocne". Dzieci poznały nowe, jak i utrwaliły już znane tradycje wielkanocne. W skupieniu i z zaangażowaniem pracowały przy stolikach wykonując (z małą pomocą) palmę wielkanocną, którą mogły zabrać do domu. Wycieczka była udana, zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Podczas ostatnich zajęć bawiliśmy się z wykorzystaniem wiatraka matematycznego. Dzięki takim zabawom uczymy orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, kodowania, konstruowania gier. Kształtujemy umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia. Wprowadzamy dzieci w świat pojęć geometrycznych. Ćwiczymy również koordynację, równowagę oraz sprawność manualną uczestników. Istotnym walorem Wiatraka jest połączenie edukacji matematycznej dzieci z różnorodnymi zabawami ruchowymi, które możemy realizować zarówno w sali przedszkolnej jak i w plenerze. Wielobarwny Wiatrak dostarcza wrażeń na kilku poziomach: pobudza wyobraźnię, buduje emocje, wyzwala energię. Uczy współpracy i działania w grupie. Jest metodą wyrażania własnej ekspresji i odreagowania napięć, a przede wszystkim świetną zabawą. Sprawia, że matematyka jest prosta!

 

"Każdy chłopak - jasna sprawa! O tym ważnym dniu pamięta,

i dziś kilka słów powiedzieć do Was chce z okazji święta. 

Zdrowia, szczęścia i uśmiechu, niekończącej się zabawy!

Żeby każdy dzień w przedszkolu był niezwykły i ciekawy!

Żeby świat był kolorowy, by marzenia się spełniły,

i by każdy Wasz kolega był dziś wyjątkowo miły.

Te życzenia, prosto z serca, z przyjemnością Wam składamy,

i cieszymy się ogromnie, że Was w swojej grupie mamy!"


W miesiącu lutym urodzinki w naszej grupie obchodziła Emilka. Naszej solenizantce życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka, fajnych przyjaciół i super zabawy w przedszkolu!!!  STO LAT!