We wtorek 21. 03 w przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. Świętowanie powitania Wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Dzieci świętując bawiły się też w ogrodników – siały owies, sadziły cebulkę oraz siały na wacie i gazie. Cały tydzień był bardzo ciekawy i kolorowy.

W dniu 08.03.2023 nasza grupa świętowała Dzień Kobiet. Z tej okazji mali mężczyźni przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy oraz dla pani dyrektor i wszystkich pracowników przedszkola.
Chłopcy z uśmiechem na twarzy złożyli życzenia i wręczyli upominki oraz zaprosili dziewczynki do wspólnego poczęstunku. Mali dżentelmeni przez cały dzień starali się być mili i uprzejmi. Do pań uśmiechali się promiennie i starali się nie psocić. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. W piątek 14 marca 2023 roku grupa „Orły” wzięła udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej pt. „Ozdoby Wielkanocne”. Każdy przedszkolak miał okazję samodzielnie wykonać „Palmę Wielkanocna”, która będzie z pewnością niezwykle cenną ozdobą w domu na Święta Wielkanocne.