W dniach od 13 do 17 maja obchodziliśmy w Przedszkolu Tydzień Bezpiecznego Przedszkolaka. Przez cały tydzień omawialiśmy tematykę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W przedszkolu odwiedził nas ratownik, który przybliżył naszym dzieciom pierwszą pomoc oraz panowie policjanci, którzy przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Przedszkolacy wiedzą, by bezpiecznie się poruszać po drogach najeży znać przepisy i znaki drogowe. Dzieci, poprzez zabawę, poznały podstawowe przepisy drogowe: wiedzą, gdzie i kiedy można przejść przez jezdnię, co oznaczają światła sygnalizatora świetlnego, jak należy poruszać się po chodniku. W naszej sali zorganizowaliśmy miasteczko drogowe wcielając siew w rolę kierowców i pieszych.

Zobaczcie sami, jak bezpiecznie się poruszamy

bo przepisy drogowe znamy.

Dnia 14 maja odwiedziła nas w przedszkolu Straż Pożarna. Panowie strażacy zapoznali nas ze swoją pracą i sprzętem potrzebnym do jej wykonywania. BYŁO POUCZAJĄCO.

Dnia 10 maja uczestniczyliśmy w warsztatach czekoladowych. Dzieci zapoznały się ze sposobem powstawania czekolady. Smakowały czekoladę i omówiły jej walory odżywcze. Samodzielnie  wykonały czekoladowe serduszko, dekorowały czekoladę. BYŁO ŚWIETNIE !!!!!

Droga Polu  wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu. Miłych zabaw  w przedszkolu  z koleżankami i kolegami. Życzymy mnóstwo sukcesów w szkole. 100 LAT

Dnia 22 kwietnia odbył się Dzień Ziemi. Dzieci przyszły tego dnia ubrane na zielono. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się  jak bać  o środowisko i otaczającą przyrodę. Miały okazję porozmawiać  o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkałą planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci  a także  ich recykling. Dzieci bawiły  się także do piosenek: ,,Nasza planeta", ,,Pszczółka Maja", ,,Wiosenny rock and roll". To był pouczający dzień.