Dnia 15 listopada dzieci z naszej grupy oglądały Koncert Pieśni Patriotycznych pt. „Jeszcze Polska nie Zginęła”, który odbył się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Świętokrzyskiej 33. Organizatorem koncertu był Gdański Klub Sportowy „KORSARZ” i Fundacja „IMPILO” Gniezno.

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. We wtorek 08.11 przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki przy ul Staszica. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Pani bibliotekarka opowiedziała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pod koniec spotkania dzieci widziały „jak można zrobić ducha”, który mieszka w bibliotece. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Dnia 02. 11 dzieci z naszej grupy odwiedziły Park Miejski w,  którym pamiętały o zapaleniu znicza przy pomniku.

Dnia 26.10.2022 r. nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Policji. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród przedszkolaków opowiadania o codziennej pracy Policji oraz maskotka policyjna "Pyrek". Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne z dzieci nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Zapraszamy na fotorelację.

W piątek 28 października, postanowiliśmy zorganizować dzień królowej wszystkich warzyw – Dzień Dyni. W sali zrobiło się bardzo pomarańczowo i wesoło. Od samego rana słychać było gwar. Dzieci z wielką ochotą przekraczały próg przedszkola, z dumą paradowały w rozmaitych kostiumach. Dominował kolor pomarańczowy i uśmiechnięte dynie.  Podczas zaplanowanego zajęcia przedszkolaki dowiedziały się również kilka ciekawostek na temat tego warzywa, wzięły udział w licznych zabawach integracyjnych i konkursach.