⚘️⚘️⚘️⚘️Z okazji Dnia Kobiet⚘️⚘️⚘️⚘️ Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości, by w każdym dniu uśmiech na twarzy Wam gościł ❤W dniu 20.01.2023 r. dzieci z grupy „Jastrzębie” zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny – „Jasełka”, recytowały swoje kwestie, śpiewały piosenki i prezentowały swoje układy taneczne. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Po występie na dziadków czekał słodki poczęstunek, gdzie razem ze swoimi wnukami mogli wspólnie spędzić miło czas. To był wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, uśmiechu, radości i dumy.

W czwartek 8 listopada nasza grupa wybrała się na wycieczkę  do Poczty Polskiej, która mieści się przy ul. Sikorskiego. Podczas której dzieci miały okazję poznania jak  funkcjonuje w/w instytucja, poznania ciekawej historii powstania poczty. Co stało się jej symbolem i dlaczego oraz  zapoznały się z pracą listonosza oraz pracownika Poczty?✉️.


W piękną, pełną magii, listopadową  noc
wróżby przepowiedzą Ci co do zaoferowania ma dla Ciebie los...
Bo wróżby w tym dniu mają wielką moc…

30 listopada nasza grupa  jak co roku podtrzymuje tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm muzyki i wspólnych zabaw. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył Jastrzębią wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

28 listopada nasza gr Jastrzębie udała się do Fabryki bombek, gdzie miała okazję zapoznania z procesem produkcji ozdób choinkowych.  Dzieci  były bardzo zaskoczone, iż bombki robi się ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie i gotowe do nadmuchiwania zupełnie jak balonik. Szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, grzybka, łabędzia itp. Następnie mogły zobaczyć etap „srebrzenia” , później udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Gdzie powstają prawdziwe dzieła, a zarazem same mogły oddać się sztuce zdobienia pod okiem fachowca.
Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będą mieć swoje piękne kolorowe bombki, samodzielnie ozdobione.