Dnia 10 maja naszą grupę odwiedziła Pani z warsztatami o czekoladzie. Dzieci mogły zobaczyć  prawdziwe ziarna kakaowca, spróbować różowej czekolady, itp. Najciekawsza była jednak ta część, w której  dzieci samodzielnie robiły i ozdabiały własną czekoladę, było przy tym dużo oblizywania.  

W naszym przedszkolu od 13 do 17 maja odbył się tydzień zajęć o bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo to priorytetowe zadanie w edukacji przedszkolnej, dlatego realizowane jest w przedszkolu praktycznie przez cały rok. Nadchodzący czas sprzyja spacerom, wycieczkom i aktywnym zabawom na powietrzu. W tym czasie obserwujemy wzmożony ruch na drogach i ścieżkach rowerowych. Dlatego wychodząc naprzeciw przedsięwzięciu zaplanowaliśmy Tydzień Bezpieczeństwa. W związku z tym w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zaplanowanych różnorodnych działań związanych z bezpieczeństwem w przedszkolu, w ogrodzie, podczas spacerów, na drodze, uwzględniając wielorakie formy aktywności. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy . Ponadto dzieci wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym. Uczyły piosenki o „Pyrku” .Do podejmowanych działań zaproszeni zostali strażacy, policjanci i ratownik medyczny, którzy wdrożyli przepisy ruchu drogowego, zachęcili do korzystania ze sprzętu sportowego i rekreacyjnego oraz bezpiecznego z nich korzystania. Podczas wizyty Straży Pożarnej, przedszkolaki przyjrzeli się pracy strażaków i skorzystali z licznych atrakcji. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą dzieciom odnaleźć się w różnych sytuacjach, których mogą doświadczyć w przedszkolu, w środowisku czy na drodze.

W kwietniu dzieci z naszej grupy odbyły wycieczkę do Stolicy eXperymentu, gdzie uczyły się kodowania na dywanie oraz budowały z klocków Lego ruszającą się karuzelę. Dzieci z zaciekawieniem i radością bawiły się na przygotowanych zajęciach.

22 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą, dzieci grały w grę edukacyjną EkoEksperymentarium . Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.

W dniu 21.03 w naszym przedszkolu oprócz Dnia Powitania Wiosny i kolorowego pochodu w około przedszkola został zorganizowany Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Zespołu Downa pod hasłem „ Różnorodność- Wyjątkowość- Integracja Akceptacja”. Była to okazja do przeprowadzenia rozmów na temat „odmienności”, a także tolerancji, która jest bardzo istotna w codziennym życiu. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów. Znanym symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki założone nie do pary. Tego dnia wszystkie dzieci z naszej grupy wraz z wychowawczyniami przyszły do przedszkola w skarpetkach „nie do pary”. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzięki nim chcemy pokazać, że akceptujemy wszystkich, bez względu na to, czy są sprawni w 100%, czy trochę mniej. Skarpety „nie do pary” ukazują, że niezależnie od ilości posiadanych chromosomów
można mieć piękne, radosne i kolorowe życie, co więcej nie trzeba perfekcyjnie współgrać , aby być szczęśliwym.