28 października odbył się Dzień Wesołej Dyni. Jastrzębie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam wykazać się twórczo rozwijając nasze umiejętności plastyczne tworząc prace malowane na kamieniu. Tworzenie prac przyniosło wiele radości i kreatywności małym artystą. Dziecirównież wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni oraz uczcie biesiadowali przy wspólnym poczęstunku. Ten dzień był pełen miłych wrażeń.

Dziś nasza grupa gościła w Szkole Muzycznej, gdzie miała okazję obejrzeć kilka krótkich dość nietypowych interpretacji znanych bajek, takich jak Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Czerwony Kapturek. Dzieci bawiły się doskonale. Zapoznały się również z wyglądem i grą niektórych instrumentów muzycznych m. in. skrzypiec, trąbki, klarnetu oraz cymbał.

Dnia 13.10.22r. grupa "Jastrzębie" wybrała się do Centrum Edukacji Kreatywnej "Baza" na warsztaty. Przedstawiamy fotorelacje z zajęć - Labolatorium Slime. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy warsztatowe, miały okazję poznać przepis, proporcje, skład chemiczny oraz składniki potrzebne do wykonania własnych Slime, same wybierały ich kolor i tworzyły własne "glutki"?eksperyment ten bardzo się spodobał a przede wszystkim był okazją do ćwiczeń sensorycznych.

16 września nasz grupa wzielaudział udział w 29 międzynarodowej - Akcji Sprzątania Świata- . Z tej okazji wysłuchały opowiadanie pt. SPRZATANIE ŚWIATA- z którego wspólnie zastanawiały się nad oceną zachowania bohaterów utworu, jak również nad sposobem zapobiegania przedstawionej sytuacji. Dzieci podczas zajęć świetnie poradziły sobie z zadaniem polegającym na ,,segregacji śmieci'' oraz ,,recyklingu''. Następnie ćwiczyły segregowanie odpadków do właściwych pojemników oznaczonych kolorami, w taki sposób, aby Ziemia była ,,czysta i zadowolona''. Potrafily również wymienić działania człowieka odnośnie dbanie o Ziemię  Nasze przedszkolaki udowodniły, że każdy może zadbać o otaczającą nas przyrodę, jestem z nich bardzo dumna, gdyż zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy w/w temat. Dziękuję Wam rodzicom, że tak świetne dbacie o edukację ekologiczną swoich pociech.

Jastrzebie pierwsz dzień jesieni spędziły bardzo aktywnie. Na zajęciach utrawlały wiedzę przyrodniczą, dotyczącą pór roku. Przeliczyły i segregowały  pomoce przyrodnicze wg. cech oraz dopasowywały odpowiednią liczbę do zbioru. Wykonywały również różnego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne, poprawiające sprawność motoryczną.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w dekorację holu poprzez liczne dary jesienne