W minionym tygodniu dzieci z grupy Jaskółek w ramach projektu "Podróże małe i duże"  poznały kraj Niemcy ( min. zwyczaje,tradycje i symbole Niemiec, oraz różne ciekawostki związane z tym krajem).

W dniu 29 stycznia 2024 roku odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny „Dla Kochanych Dziadków”. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” drobnymi upominkami.
Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy oraz pracowników przedszkola słodki poczęstunek.

W piątek 19 stycznia, korzystając z pięknej pogody, świetnie bawiliśmy się na śniegu.

W miesiącu styczniu urodziny w naszej grupie obchodził Mateusz. Naszemu solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego: dużo zdrówka, fajnych przyjaciół i super zabawy w przedszkolu!!!  STO LAT!!!

"Nim pierwsza gwiazdka cud ogłosi 
zanim nadejdzie ta noc jedyna
Zanim Matula w zimnym żłóbeczku
położy dziecię swojego syna
Zanim kolędy gdzieś w świat popłyną 
zanim przy wspólnym stole siądziemy 
i zanim patrząc głęboko w oczy, 
opłatek biały z kimś przełamiemy 
zwolnijmy trochę, na krótką chwilę,
by wziąć choć jeden oddech spokojny,
wyciszyć spory, posprzątać w sercu,
dostrzec, zrozumieć, zakończyć wojny....
Zanim nadejdą niezwykłe święta 
przygotuj uśmiech, ręce i serce...
W Wigilii dobro, w kolędzie spokój,
w opłatku miłość - tyle...nic więcej.