6 czerwca dzieci z naszej grupy zwiedziły skansen wsi polskiej  nad jeziorem Lednica. Skansen ten gromadzi  i eksponuje przedmioty i obiekty architektoniczne z obszaru Wielkopolski.

Było fajnie i smakowicie!!!!!!

W dniu 28  maja dzieci odwiedziły Szkołę Podstawową nr 9 w Gnieźnie. Przedszkolaki obejrzały tam krótki występ artystyczny przygotowany przez klasę I a. Zapoznały się z wyglądem sali lekcyjnej, podręczników do klasy  pierwszej, wyposażeniem plecaka pierwszoklasisty, sali komputerowej, gabinetu dyrektora  itd..  6- latki rozwiązywały także różnorodne zadania w klasie. Uczniowie szkoły przygotowali dla przedszkolaków drobne upominki. To był ciekawy dzień.

23 maja odbył się w naszej grupie Dzień Rodzinki. Rodzice obejrzeli program artystyczny przygotowany przez Jaskółki. Brali także udział w różnorodnych zabawach sprawnościowych, konkurencjach sportowych oraz zabawach tanecznych.  Na koniec spotkania dzieci złożyły Rodzicom życzenia i wręczyły upominki. Odbył się także słodki poczęstunek.

W dniach od 13 do 17 maja obchodziliśmy w Przedszkolu Tydzień Bezpiecznego Przedszkolaka. Przez cały tydzień omawialiśmy tematykę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W przedszkolu odwiedził nas ratownik, który przybliżył naszym dzieciom pierwszą pomoc oraz panowie policjanci, którzy przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Przedszkolacy wiedzą, by bezpiecznie się poruszać po drogach najeży znać przepisy i znaki drogowe. Dzieci, poprzez zabawę, poznały podstawowe przepisy drogowe: wiedzą, gdzie i kiedy można przejść przez jezdnię, co oznaczają światła sygnalizatora świetlnego, jak należy poruszać się po chodniku. W naszej sali zorganizowaliśmy miasteczko drogowe wcielając siew w rolę kierowców i pieszych.

Zobaczcie sami, jak bezpiecznie się poruszamy

bo przepisy drogowe znamy.