Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenki i tańca dla upragnionego gościa.
Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja.
6 grudnia,  tuż po teatrzyku z okazji Mikołajek pojawił się On – nasz ukochany św. Mikołaj!  Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci, czy były grzeczne przez cały rok. Grupa „Sokoły” prezentowała przed Mikołajem piosenkę, taniec oraz wręczyły mu prezent- własnoręcznie wykonane prace z jego podobizną. Mikołaj był zachwycony a zarazem wzruszony.
Na zakończenie wizyty Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Odbierając prezenty przedszkolaki mogły usiąść na kolanach św. Mikołaja, przytulić się do niego i „pociągnąć” za śnieżnobiałą brodę, a miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.