We wtorek 10 października grupy  „Wróbelki”  „Kukułki” oraz „Sokoły” gościły w przedszkolu pana Piotra Kordek – Ratownika Medycznego. Na samym początku Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe  oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć  obserwowały również w jaki sposób należy prawidłowo wykonać sztuczne oddychanie oraz jak zachowaćsię kiedy mamy do czynienia z osoba nieprzytomną . Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się “małymi ratownikami”. Na zakończenie dzieci podziękowały Ratownikowi za wizytę  oraz wręczyły upominek. Każde z nich otrzymało dyplom uczestnictwa w pokazie pierwszej pomocy.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi  – za poświęcony czas i przybliżenie dzieciom wykonywanego zawodu Ratownika.

Zapraszamy do fotorelacji.