Dzień Przedszkolaka to niewątpliwie święto, na które dzieci czekają przez cały rok. Jednym z priorytetów naszego przedszkola jest promowanie pro zdrowych zachowań w tym sportowych postaw opartych na aktywności fizycznej, sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dziecka. Naszym celem jest również integracja społeczności przedszkolnej poprzez zabawę i mile spędzonywspólnie czas. Dzieci wzięły udział w imprezie sportowej, która dała możliwość wspaniałej  zabawy na świeżym powietrzu a także czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Zgodnie z hasłem

„Każdy przedszkolak o tym wie: Chcesz być zdrowym ruszaj się! Sport to bardzo ważna sprawa, są reguły, jest zabawa!”

Dzieci uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach z wykorzystaniem sprzętu sportowego przy muzyce. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy z chustą animacyjną oraz gumą sensoryczną. Główną atrakcją wydarzenia był profesjonalny trening z zaproszonymi gośćmi trenerem Szkółki Piłkarskiej Futbol Gniezno oraz nauczycielem wychowania fizycznego z SP7 którzy włożyli dużo energii w to, by dzieci poczuły klimat sportowego ducha,  pełnego emocji czego dowodem był dziecięcyuśmiech. Dzieci zaakcentowały ten dzień ubiorem sportowym oraz białymi T-shirtami. Na najmłodszych czekały również inne atrakcje tj. Wata cukrowa, popcorn, tańce, upominki oraz zajęcia art nawiązujące do hasła przewodniego imprezy.

Dzień Przedszkolaka świętowany na sportowo podkreślił wagę edukacji przedszkolnej, ale także dostarczył wspaniałej niezapomnianej zabawy oraz  radości z bycia przedszkolakiem.