Gniazdo Orląt

• Decrease font size
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE - POZNAJEMY ROSJĘ

W miesiącu październiku poświęciliśmy  tydzień na zapoznanie dzieci z kolejnym krajem  z cyklu „Podróże małe i duże…”, tym razem była to Rosja. W oparciu o ilustracje, mapę, globus, przedmioty (matrioszki, samowar) elementy strojów ludowych, bajki rosyjskie, kulinarne potrawy, dzieci mogły poszerzyć wiedzę o tym kraju. Poznały kilka zwrotów grzecznościowych, wierszyki i piosenki w języku rosyjskim. Najbardziej spodobał się dzieciom taniec „Kazaczok” i bajka „Wilk i Zając”.

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM ZE STRAŻY MIEJSKIEJ

17 października gościliśmy w naszym przedszkolu panią Patrycję Purol - Augustyniak, młodszego inspektora ze Straży Miejskiej w Gnieźnie. Pani Patrycja przygotowała i poprowadziła dla dzieci pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa. Na podstawie prezentowanych ilustracji i plansz edukacyjnych przedszkolaki utrwaliły wiadomości dotyczące numerów alarmowych, umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych, zagrożeń płynących ze świata zwierząt i roślin. Dzieci chętnie pomagały pani Patrycji w segregacji odpadów oraz wykazały się bogatą wiedzą z zakresu ekologii oraz zjawiska recyklingu. Przedszkolaki słuchały z zainteresowaniem a także same chętnie zadawały wiele interesujących pytań. Dzieci miały okazję przymierzenia strojów i akcesoriów obowiązujących w Straży Miejskiej oraz pamiątkowego zdjęcia z panią Patrycją. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek, które na pewno weźmiemy sobie głęboko do serca.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W miniony piątek, 13 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Dzień Edukacji Narodowej. Z tej właśnie  okazji grupa ,,Sokoły” przygotowała inscenizację, którą zaprezentowała  przedszkolakom, pracownikom oraz przedstawicielom Rady Rodziców. Pani dyrektor Małgorzata Niesuchorska  złożyła wszystkim pracownikom życzenia  oraz podziękowała za owocną współpracę.

,, Aby uśmiech zawsze na waszych twarzach gościł.

Aby takich wychowanków jak my, każdy Wam zazdrościł!!!”

DZIĘKUJEMY

Konkurs "Zwierzęta w obiektywie" rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny, który został zorganizowany w naszym przedszkolu cieszył się ogromnym zainteresowaniem - do nauczycielek wpłynęło bardzo dużo zdjęć. Tematem konkursu były - zwierzęta (w środowisku naturalnym, a także zwierzęta hodowlane i domowe). Jury konkursowe nie miało łatwego zadania, gdyż wszystkie zdjęcia były przepiękne. Zostały wybrane trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia, a wszystkie dzieci otrzymały oczywiście upominki. Rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!!!

I miejsce Natalia Siniecka
II miejsce Hubert Stołecki
III miejsce Lena Czerwińska

Wyróżnienie Michał Kowalski
                  Michał Wiśniewski
                  Kamil Idzikowski
                  Filip Idzikowski
                  Marcel Recki

Serdecznie dziękujemy !!!

WARSZTATY DLA DZIECI ,,LEGENDA BAŁTYKU”

19 września gościliśmy w naszym przedszkolu panią Dominikę Sochacką – Drzewiecką, która poprowadziła dla dzieci warsztaty muzyczno – plastyczne pt. „Legenda Bałtyku.”

Spotkanie dotyczyło przybliżenia przedszkolakom  postaci i twórczości słynnego kompozytora, dyrygenta, organisty i  pedagoga – Feliksa Nowowiejskiego.

Zajęcia  przesycone były  nagraniami muzyki kompozytora  i  aktywizowały  uczestników poprzez plastykę ruchu, działania manualne, wprowadzanie elementów sensorycznych, grę na instrumentach i śpiewie. Podczas warsztatów wykorzystano również  elementy teatralne i taneczne, które niezwykle przypadły do gustu naszym przedszkolakom.

DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWE SPOTKANIE

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września upłynął w naszym przedszkolu hucznie i wesoło. Po śniadaniu  zebraliśmy się wspólnie na środkowej sali,  by wesoło bawić się i integrować z rówieśnikami z okazji obchodów Dnia Przedszkolaka. Dzieci z wielkim zapałem brały udział w konkursach i konkurencjach zręcznościowych. Zjadały na czas pyszne marchewki, chrupki kukurydziane oraz piły soczek jabłkowy. Nasi milusińscy za aktywne  uczestnictwo we wspólnej zabawie otrzymali  słodycze. Nie zabrakło tańców w rytmach muzyki dyskotekowej oraz słodkiego poczęstunku w salach.

Życzymy wszystkim naszym przedszkolakom z okazji ich święta dużo radości, uśmiechu, szczęśliwego dzieciństwa oraz samych pogodnych dni.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!