Gniazdo Orląt

• Decrease font size
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
składamy Państwu serdeczne życzenia
wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,
poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia
towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok.

Dyrekcja oraz pracownicy Przedszkola nr 13

,, I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM"

W okresie od 2 do 30 listopada została przeprowadzona w naszym przedszkolu akcja charytatywna pod hasłem ,,I Ty możesz zostać św. Mikołajem" na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Gnieźnie. Akcja miała na celu udzielenie pomocy w uzyskaniu artykułów chemicznych, słodyczy i artykułów szkolnych. Do akcji włączyli się aktywnie Rodzice naszych przedszkolaków oraz  pracownicy. 5 grudnia grupa ,,Jastrzębie" udała  się do Domu Dziecka, by przekazać zgromadzone artykuły. Dyrektor wraz z pracownikami podziękował za  dostarczone produkty oraz okazane serce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i czynne włączenie się w akcję.
DZIĘKUJEMY!!!

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu IMIENINY MIKOŁAJA. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten wyjątkowy i magiczny dzień. Św. Mikołaj przygotował dla naszych milusińskich  wiele niespodzianek, m. in. zagadki, puzzle. Przedszkolaki z wielkim zapałem przystępowały do zadań proponowanych przez zacnego gościa. W podziękowaniu za przybycie dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę oraz zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Nasz kochany Mikołaj odwdzięczył się słodkimi prezentami, które zostawił w wielkim worku oraz obiecał, że za rok znów  zaszczyci nas swoją obecnością. Trzymamy zatem go za słowo i już  nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki - misie. Wraz ze swoimi ulubieńcami dzieci bawiły się przy muzyce biorąc udział w licznych konkursach. Ten dzień upłynął nam bardzo wesoło i pluszowo!!!

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

4 grudnia został zorganizowany w naszym przedszkolu KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, na którym zostały wystawione ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez panie. Reniferki, gwiazdorki, aniołki, gwiazdki, stroiki, choinki wprowadzają nas w magiczny nastrój zbliżających się Świąt.

Kiermasz cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i Rodziców a zebrane dzięki niemu fundusze zostaną przeznaczone  na zakup zabawek dla dzieci.

PODRÓŻ DO NIEMIEC

W dniach od 20 do 24 listopada w ramach programu edukacyjnego ,,Podróże małe i duże” obchodziliśmy  w naszym przedszkolu TYDZIEŃ NIEMIECKI.

Przedszkolaki zapoznały się z symbolami narodowymi omawianego kraju,  hymnem, podstawowymi zwrotami w języku niemieckim. Panie przybliżyły dzieciom  postaci słynnych kompozytorów: Bacha, Beethovena. Czytaliśmy baśnie braci Grimm, poznawaliśmy niemieckie tradycje, zwyczaje, zabytki, budowle oraz charakterystyczne potrawy.

Wykonywaliśmy flagi Niemiec przy użyciu różnych technik plastycznych oraz bawarskie kapelusze ozdabiane piórkami.

Mieliśmy również okazję degustowania potraw pochodzących z Niemiec.

To była kolejna ciekawa podróż, dzięki której pogłębiliśmy naszą wiedzę o nowe wiadomości dotyczące naszych zachodnich sąsiadów.