Gniazdo Orląt

• Decrease font size
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

OLIMPIADA SPORTOWA

W dniach 8, 9, 10 maja 2018r. w hali sportowej GOSiR przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków "Żyj zdrowo i sportowo". W olimpiadzie uczestniczyły dzieci 6-letnie z gnieźnieńskich przedszkoli. Przedszkole nr 13 reprezentowała 8-osobowa drużyna oraz 2 zawodników rezerwowych. Hasłem przewodnim naszej reprezentacji było "Gdy orły a 13-nastki grają, to rywale smutne miny mają". Celem olimpiady było wdrażanie dzieci do współzawodnictwa i współdziałania, nawiązywanie kontaktów między placówkami przedszkolnymi, aktywnego uczestnictwa dzieci w imprezach sportowych. Zawodnicy wykazali się doskonałą sprawnością i kondycja fizyczną, a dopingowały ich czirliderki w pięknych strojach. Nasza drużyna (dzieci z grupy "Jastrzębie") w końcowych rozgrywkach zajęła II miejsce. Dzieci otrzymały puchar i medale, pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

WARSZTATY DLA DZIECI

14 maja, tj. poniedziałek gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników Muzeum Początków Państwa Polskiego, którzy poprowadzili dal dzieci warsztaty pt.,, Czym bawiły się dzieci bardzo dawno temu?"
Przedszkolaki słuchały opowiadania o zabawkach z czasów początków państwa polskiego, oglądały repliki wczesnośredniowiecznych zabawek, rozpoznawały ich przeznaczenie, wskazywały podobieństwa i różnice w ich wyglądzie.
Dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać wybraną zabawkę z gliny.
DZIĘKUJEMY ZA  CIEKAWE SPOTKANIE!!!

WSPÓLNA ZABAWA Z RODZICAMI

W ramach współpracy z rodzicami we wtorek 24 kwietnia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty muzyczno-ruchowe, które poprowadziła pani Agata Witt-Leśniewska. Rodzice chętnie brali udział we wspólnych zabawach i tańcach a także mieli okazję zaobserwować swoje pociechy w zabawie kierowanej i spontanicznej.

Rodzicom, którzy mieli czas i ochotę, aby razem ze swoimi dziećmi miło spędzić czas, serdecznie dziękujemy.

100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w tygodniu poprzedzającym obchody świąt majowych został zrealizowany w naszym przedszkolu cykl zajęć o Polsce. Zbliżające się święta 2 i 3 maja są okazją do rozmowy o patriotyźmie, znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Panie zapoznały dzieci z wydarzeniami historycznymi związanymi z Konstytucją 3 maja, utrwaliliśmy wiadomości dotyczące naszej ojczyzny rozwijając u dzieci poczucie przynależności narodowej. Uczyliśmy się wiersza ,,Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, śpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego,” słuchaliśmy legend związanych z polskimi miastami, malowaliśmy flagę, godło, wykonywaliśmy kotyliony w barwach ojczystych. Kolor biało – czerwony dominował w salach i w holu przedszkola przypominając nam o naszych barwach ojczystych.

„PODRÓŻE MAŁE I DUŻE” – GRECJA

Od poniedziałku 16 kwietnia całe przedszkole wybrało się w podróż do Grecji. Poznaliśmy bliżej ten piękny, starożytny kraj dzięki realizacji programu „Podróże małe i duże”. Przedszkolaki dowiedziały się, że Grecja to kraj w południowo – wschodniej części Europy. Przypomina swoim kształtem rękę wyciągniętą w kierunku morza. Wygląda tak, jakby chciała przygarnąć wszystkie swoje wyspy rozrzucone wokół. Klimat Grecki charakteryzuje się długim, gorącym i suchym latem oraz łagodną i wilgotną zimą. Do dziś w wielu miejscach do transportu towarów i ludzi służą osiołki. Nie dlatego, że Grecy są zbyt biedni, by kupować samochody czy budować kolej, ale dlatego że teren w wielu miejscach na małych wyspach jest zbyt stromy, a ścieżki zbyt wąskie, by dało się tam wjechać inaczej niż na osiołku. Dzieci miały okazję przekonać się, że Grecja jest kolebką sztuki, malarstwa, matematyki, medycyny i oczywiście sportu. W czasie tego tygodnia powstały piękne dekoracje i prace plastyczne a ciekawe zajęcia przybliżyły dzieciom kulturę oraz zwyczaje starożytnej i współczesnej Grecji.