Gniazdo Orląt

Muzyka dla smyka

Kukiełki

Dzieci z naszej grupy warzywa oglądały, próbowały i ... zamieniały w auta wyścigowe i inne cuda - zresztą zobaczcie sami:)

Kanapki

W ostatnich dniach poznawaliśmy warzywa, dlatego też wykorzystując je postanowiliśmy zrobić pyszne kanapki. Papryka, pomidor, ogórek i rzodkiewka sprawiły, że kanapki w mgnieniu oka zniknęły z naszych talerzy...

DESER OWOCOWY ZE ŚMIETANĄ

W czwartek 5 października było w naszej grupie przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z  grupy ,,Jaskółki" na zajęciach własnoręcznie wykonały pyszną, witaminową sałatkę. Maluchy przyniosły z domów różne świeże owoce. Wszyscy mieli uśmiechnięte minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, czepki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki. Każdy dostał deseczkę, nożyk i przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Następnie wykonaną sałatkę dzieci  zjadły ze śmietaną i posypką owocową. Deser owocowy był pyszny !!!!!!!!!!!!
Od dziś już dzieci wiedzą jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Jesienny spacer

Pewnego słonecznego, jesiennego dnia grupa Jaskółki wybrała się na spacer do pobliskiego parku. Celem naszej wyprawy było poszukiwanie jesiennych skarbów, które potem umieściliśmy w kąciku przyrodniczym w naszej sali.

DZIEŃ CHŁOPCA

W tym szczególnym dniu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły upominki. Następnie nastąpił czas zabaw sportowych i tanecznych. Miłym akcentem tego dnia był słodki poczęstunek.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopców.

POWITANIE JESIENI

22 września obchodziliśmy w naszej grupie powitanie jesieni. W tym dniu przybyła do nas  Pani Jesień w kolorowym stroju z koszem pełnym darów jesieni. Razem z Panią Jesienią wesoło się bawiliśmy przy piosenkach: ,,Jarzębinowa piosenka ", ,,Ola i liście ". Pani Jesień zadawała nam mnóstwo zagadek jesiennych.
Popatrzcie sami !!!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W połowie  września dzieci z grupy ,,Jaskółki'' uczestniczyły w akcji ,,Sprzątanie świata" pod hasłem ,,Nie ma śmieci -są surowce". Na zajęciach w przedszkolu dowiedziały się co to są śmieci, odpady, że trzeba dbać o porządek w naszym otoczeniu. Następnie otrzymały jednorazowe rękawiczki, worki i wraz z panią udały się na boisko przedszkolne sprzątać plac. Na zakończenie akcji worek ze śmieciami  wyrzuciły do kosza na śmieci. To były pouczające chwile.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU U "JASKÓŁEK"

My 3,4-latki z grupy ,,Jaskółki" bardzo  dzielnie  radzimy sobie  w przedszkolu. Lubimy bawić się z dziećmi, lubimy rysować, malować farbami, lepić z masy solnej, układać układanki, bawić się z użyciem przyborów. Umiemy także samodzielnie jeść. Poznaliśmy już dobrze nasze panie oraz kolegów i koleżanki.
Popatrzcie jak sobie radzimy!!!!!