Przedszkole nr 13

Gniazdo Orląt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

Kącik badawczy

W naszej sali założyliśmy kącik badawczy, a w nim umieściliśmy roślinki, które sami posadziliśmy. Codziennie je podlewamy i obserwujemy ich wzrost:)

Dzień Kobiet w Jaskółkach

Dzień Kobiet,
Dzień Kobiet, niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek ...

Zabawy w piekarza ...

Pewnego dnia poznawaliśmy również pracę piekarza, a więc próbowaliśmy swoich sił w robieniu bułeczek, rogalików i chleba z ... masy solnej.

Poznajemy zawód Fotografa

W naszej grupie w miesiącu marcu jednym z tematów kompleksowych było poznawanie różnych zawodów. Dzięki uprzejmości mamy Tymka mogliśmy poznać z bliska zawód fotografa. Oglądaliśmy profesjonalny sprzęt do robienia zdjęć i różnego rodzaju przybory, z których fotograf korzysta. Najbardziej niesamowite było to, iż każdy z nas mógł pozować do zdjęć oraz samodzielnie zdjęcie wykonać. Mamie Tymka jeszcze raz serdecznie dziękujemy:)

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U ,,JASKÓŁEK''

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są  dni, które wzbudzają dużo wzruszeń- to Dzień Babci i Dziadka. W naszym przedszkolu to święto odbyło się 31 stycznia. W tym dniu  ,,Jaskółki" wystąpiły przed dziadkami. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i bawiły się przy zabawach ruchowych. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem występowali. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec uroczystości wnuczęta obdarowały swoich bliskich upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występ. Dopełnieniem imprezy był słodki poczęstunek. Atmosfera była podniosła i pełna radości.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.
 

Figle na śniegu

Na śnieg czekaliśmy długo ... więc kiedy już się pojawił, ubraliśmy się ciepło, założyliśmy rękawiczki i ... oczywiście postanowiliśmy ulepić bałwana. Bieganie po śniegu to super zabawa więc mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy tej zimy uda nam się tak super pobawić.

Wigilia

20 grudnia w naszym przedszkolu braliśmy udział w Wigilii. Przed uroczystym posiłkiem obejrzeliśmy Jasełkę, którą przygotowała dla wszystkich dzieci grupa starszaków. Po występie odwiedził nas gość specjalny - Gwiazdor z ogromnym workiem prezentów. Oczywiście zaśpiewaliśmy mu kilka świątecznych piosenek i kolędy. Następnie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z Gwiazdorem. Na naszej sali podzieliliśmy się wszyscy opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnej Wigilii. To był bardzo wyjątkowy dzień.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL