Przedszkole nr 13

Gniazdo Orląt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Coraz bliżej święta

Coraz bliżej święta ... lukier, posypka i pachnące pierniczki - to coś co każdy Przedszkolak uwielbia:)

Przygotowania do Świąt

W miesiącu grudniu nasza grupa intensywnie przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach rozmawiamy o świętach, śpiewamy świąteczne piosenki i wykonujemy różne prace plastyczne ...

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

ANDRZEJKI

30 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z grupy ,,Jaskółki". Andrzejkowa wróżka przepowiadała dzieciom przyszłość, m. in. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, jakiego kolegę, koleżankę lubią najbardziej. Odbyły się także wróżby - ,,Buciki", ,,Kolory", lanie wosku. Aby wróżby się spełniły trzeba było wypowiedzieć specjalne zaklęcie i wrzucić grosik do miski z wodą. Następnie odbyła się dyskoteka  i słodki poczęstunek.
                                                
  To był dzień pełen wrażeń.

Zabawy z matematyką

Ostatnio na zajęciach poznawaliśmy podstawowe figury geometryczne, przeliczaliśmy liczmany i układaliśmy ciekawe obrazki z figur. Przekonaliśmy się, że matematyką można doskonale się bawić ...

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 10 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3, 4-letnich z grupy ,,Jaskółki". Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice dzieci 3, 4-letnich oraz pani dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której maluchy zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wiersze, zabawy i tańce. Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie. Następnie pani dyrektor Małgorzata Niesuchorska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek. Po pasowaniu wszyscy zasiedli do stołów gdzie można było spożyć ciasto własnego wypieku, kawę, soki.
Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć - Mamo, tato- jestem przedszkolakiem.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości.
 

Muzyka dla smyka

Święto Dyni !!!

Dzień przed 1 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Święto Dyni. Wszyscy przedszkolacy, jak i nasze panie przyszli do przedszkola w specjalnych strojach - były przebrania duszków, dyń, czarownic i innych stworków - potworków. Zaczynaliśmy od wycinania w dyni różnych kształtów a skończyliśmy na zabawie przy muzyce. Nie zabrakło również zabaw plastycznych, gdzie motywem przewodnim była oczywiście ...dynia. Częstowaliśmy się również pysznymi ciasteczkami, które specjalnie na ten dzień nasi rodzice zakupili. To był naprawdę dzień pełen wrażeń - zresztą sami zobaczcie.

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL