Gniazdo Orląt

Wycieczka do Łubowa

Dnia 8 czerwca nasza grupa wraz z grupą Wróbelków wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Kózka" w Łubowie. Dowiedzieliśmy się tam w jaki sposób prowadzi się gospodarstwo ekologiczne i  jak żyją niektóre zwierzęta. Właścicielka doskonale opowiedziała nam o kozach i różnych gatunkach ptactwa. Mogliśmy zobaczyć na własne oczy jak doi się kozę, a chętni mogli spróbować prawdziwego koziego mleka. Największą atrakcją było karmienie kóz. Wszyscy chętnie w tym uczestniczyliśmy. Oglądaliśmy też konie i dowiedzieliśmy się czym różni się kucyk od konia. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy pyszne kiełbaski smażone nad ogniskiem. To był dla nas dzień pełen wrażeń - więc możemy stwierdzić, że nasza pierwsza grupowa wycieczka była udana i jest zaliczona:)

Dzień Dziecka w Jaskółkach

30 czerwca w naszej grupie obchodziliśmy uroczyście Dzień Dziecka. Z tej okazji zaraz po śniadanku każdy z nas wykonał sobie koronę, którą samodzielnie ozdabialiśmy. Następnie braliśmy udział w różnych konkursach i świetnie bawiliśmy się przy muzyce. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz prezenciku z okazji tego ważnego święta.

Zabawy w piaskownicy

Lody

Za oknem temperatura wzrasta, i dlatego właśnie w menu naszego podwieczorku pojawił się nasz przysmak. Lody! Pycha!

Mali ogrodnicy

Grupa 6 to również doskonali ogrodnicy - zresztą sami zobaczcie ...

OGRÓDEK PRZEDSZKOLNY

W tym tygodniu bawiliśmy się w ogrodników. Do specjalnie przygotowanych pojemników z ziemią sialiśmy: rzodkiewkę, fasolę, szczypiorek, aksamitkę, bratki itp. Sadziliśmy także cebulę do ziemi i sialiśmy rzeżuchę na watę. Nasz przedszkolny ogródek bardzo nas cieszy. Systematycznie będziemy go podlewać i obserwować wzrost roślin. Kiedy rzeżucha urośnie będzie źródłem witamin na kanapkach.

Święta Wielkanocne

Zbliżają się Święta Wielkanocne, więc i nasza grupa aktywnie się do nich przygotowuje ... Czekaliśmy, czekaliśmy, i może zajączka nie widzieliśmy, ale zostawił dla nas prezenty - bo przecież byliśmy bardzo grzeczni.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL