Przedszkole nr 13

Gniazdo Orląt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

ANDRZEJKI

W miniony czwartek, 30 listopada, dzieci z naszej grupy przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość – bliższą i dalszą. Lały wosk nadając nazwy powstałym kształtom i figurom. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy. 

WARSZTATY W EMPiKU

27 listopada, poniedziałek zostaliśmy zaproszeni przez Szkołę Języków Obcych EMPik w Gnieźnie na warsztaty dla dzieci związane z bajkami i postaciami W. Disneya.

Przedszkolaki wzięły udział w zabawach dydaktycznych, podczas których  wspólnie z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem, psem Pluto utrwalały zwroty i słówka w języku angielskim.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały notesiki, zaśpiewały razem z bohaterami kreskówek oraz podziękowały  za interesujące spotkanie. 

KONKURS ,, KONCERT DLA MISIA"

22 listopada, tj. środa trzy dziewczynki z naszej grupy: Nikola Kaczmarczyk. Julka Grzybowska i Oliwka Kostusiak  reprezentowały nasze przedszkole podczas konkursu ,,Koncert dla misia." Konkurs został zorganizowany przez przedszkole nr 3 w Miejskim Ośrodku Kultury w związku ze zbliżającym się dniem pluszowego misia.  Dziewczynki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w układzie
muzyczno-ruchowym do utworu ,,Sofia." Nasze małe tancerki  świetnie odnalazły się na scenie przełamując tremę i porwały do tańca zgromadzoną publiczność. 
GRATULUJEMY!!!

Muzyka dla smyka

DZIEŃ WESOŁEJ DYNI

Ostatni października był w naszej grupie dniem ,,wesołej dyni." Dzieci przebrały się tego dnia a dominującym kolorem w całym przedszkolu był pomarańczowy. Bawiliśmy się  w rytmach muzyki disco i pop, braliśmy udział w konkurencjach zręcznościowych, konkursach tanecznych. Wykonaliśmy wesołe dynie i nietoperze, które ozdobiły naszą salę i korytarz. Dzieci chętnie prezentowały swoje stroje na forum grupy oraz pozowały do wspólnych zdjęć. 
Dziękujemy Rodzicom za przyniesienie słodyczy dla dzieci.
                                               
                                                              ZABAWA BYŁA PRZEDNIA!!!

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

FIZYKA DLA SMYKA

9 października dzieci z naszej grupy uczestniczyły w pokazie naukowym prowadzonym przez panią Agnieszkę Dąbek z Akademii Nauki Gniezno. Podczas spotkania omówione zostało zjawisko dźwięku. Pokaz okazał się niezwykle atrakcyjny dla naszych przedszkolaków, które brały w nim  czynny udział, wcielając się w asystentów i naukowców zgłębiających tajniki fizyki. Dzieci wykazały się bogatą wiedzą, chętnie brały udział w przeprowadzanych doświadczeniach, były twórcze i kreatywne.

Dziękujemy za interesujące spotkanie!!!

DZIEŃ CHŁOPCA

 

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego, uśmiechu pogodnego
I aby codziennie spotykało Was coś magicznego!!!

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL