26 września ,, Wróbelki” wzięły udział w spotkaniu z pracownikiem Straży Miejskiej w Gnieźnie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Podawały przykłady pojazdów ratunkowych i numerów alarmowych, wymieniały zasady przechodzenia przez jezdnię.
Maluszki potrafiły wyjaśnić, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia.

DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWE SPOTKANIE!!!

W miniony poniedziałek powitaliśmy w naszej grupie nową porę roku. Dzieci rozpoznawały i nazywały na ilustracjach symptomy jesieni, tańczyły z liśćmi w rytm muzyki Vivaldiego, tworzyły zbiory z zebranych darów jesieni. Przedszkolaki z zapałem wykonywały jeżyki, wiewiórki, malowały paluszkami  liście. Śpiewaliśmy piosenki o leśnych zwierzątkach i Oli, która wybrała się na jesienny spacer.

,,Poszła Ola na spacerek, na słoneczko i wiaterek,

a tu lecą jej na głowę liście złote i brązowe….”

28 września obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ CHŁOPCA. Była wspólna zabawa przy muzyce, konkursy, niespodzianki dla chłopców oraz słodki poczęstunek dla naszych milusińskich.

,,Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę te życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!”

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

Na naszych milusińskich czekało wiele niespodzianek, m.in. tańce w rymie disco na gazecie, konkurencje zręcznościowe, słodki poczęstunek oraz kolorowe czapeczki.

Wszystkie dzieci chętnie i aktywnie brały udział we wspólnej zabawie czerpiąc z niej wiele radości i satysfakcji.

,, Mamy tu zabawek wiele, razem bawić się weselej, bardzo dobrze tutaj nam,

ram tam tam, ram tam tam……”

Nazywamy się WRÓBELKI  i przygodę z  przedszkolem rozpoczęliśmy 3 września.

Nasza grupa liczy 15 dziewczynek i 10 chłopców. Jesteśmy ciekawi świata, lubimy się wspólnie bawić, tańczyć, śpiewać, aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

I choć dla niektórych z nas rozstanie z rodzicami początkowo  nie było  łatwe, to stajemy się z dnia na dzień coraz bardziej odważni!!!

Życzymy wszystkim naszym wychowankom niezapomnianych chwil spędzonych w
przedszkolu!!!