Przedszkole nr 13

Gniazdo Orląt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WIZYTA W SZKOLE

Nasza grupa w minioną środę udała się do pobliskiej Szkoły podstawowej nr 7, by pokazać dzieciom od września rozpoczynającym edukację, jak wygląda klasa, hol i budynek szkoły. Zostaliśmy miło przyjęci i spotkaliśmy się z absolwentami, którzy w ubiegłym roku pożegnali nasze przedszkole.

Dziękujemy i do zobaczenia po wakacjach!!!

OLIMPIADA MATEMATYCZNA

8 czerwca dwoje dzieci z naszej grupy: Ola Błaszczyk i Tymek Tylka reprezentowało nasze przedszkole na olimpiadzie matematycznej zorganizowanej przez przedszkole nr 10. Dzieci świetnie poradziły sobie z otrzymanymi zadaniami i zgodnie ze sobą współpracowały podczas ich rozwiązywania.

Ola i Tymek za swoje umiejętności i wiedzę z dziedziny matematyki zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplom dla naszego przedszkola.

GRATULUJEMY!!!

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Po powrocie z wycieczki do Poznania w grupie ,, Sokoły” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie dzieci odchodzących od września do szkoły. Po krótkiej części artystycznej pani dyrektor podziękowała dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas i współpracę. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców.

Życzymy naszym wychowankom sukcesów w szkole oraz wspaniałych przyjaźni!!!

WYCIECZKA DO ,, KARMELKOWA”

12 czerwca nasza grupa udała się do Poznania do Manufaktury lizaków i słodyczy w Poznaniu, by uczestniczyć w warsztatach:  

,, Zrób sobie lizaka” oraz ,, Pluszakowo.”

Dzieci z pomocą pań animatorek wykonywały pyszne lizaki o smaku truskawkowym oraz miały okazję samodzielnego tworzenia maskotki - misia lub króliczka ( do wyboru ).

Dzieci wykazały się inwencją twórczą oraz umiejętnościami manualnymi aktywnie uczestnicząc w warsztatach.

Po pobycie w Karmelkowie spacerowaliśmy po poznańskim rynku, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia a na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Mc Donalds, gdzie konsumowaliśmy zestawy Happy Meal.

Było super!!!

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

KONKURS ,, BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"

10 kwietnia dwoje dzieci z naszej grupy: Emilka Kozak oraz  Hubert Stołecki reprezentowało nasze przedszkole w konkursie zorganizowanym przez przedszkole nr 9 pod hasłem: ,, Bezpieczny przedszkolak." 
Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród dzieci znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa, numerów telefonów alarmowych oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia. 
Emilka i Hubert świetnie poradzili sobie z otrzymanymi zadaniami, zgodnie współpracowali ze sobą tworząc zgrany team.
 
GRATULUJEMY WIEDZY!!!
 

Muzyka dla smyka

WIOSENNY OGRÓDEK

,, W naszym ogródeczku
Są prześliczne kwiaty:
Czerwone różyczki
I modre bławaty.
 
Po sto listków w róży,
A po pięć w bławacie;
Ułożę wiązankę
I zaniosę tacie.
 
A tata się spyta:
— Gdzie te kwiaty rosną?
— W naszym ogródeczku,
Gdzie je siałam wiosną."
 

DZIEŃ KOBIET

8 marca obchodziliśmy uroczyście w naszej grupie DZIEŃ KOBIET. Chłopcy szczególnie uprzejmie traktowali tego dnia swoje koleżanki nie szczędząc im komplementów. Każda dziewczynka usłyszała z ust kolegów piękne życzenia oraz otrzymała prezent. Dodatkowo Filip i Kamil Idzikowscy poczęstowali wszystkie dzieci ciasteczkami własnego wypieku a Marcelek Kryszak przyniósł dla każdego dziecka gumy Mamby. 
 
DZIĘKUJEMY!!!

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL