Gniazdo Orląt

WIZYTA W SZKOLE

Nasza grupa w minioną środę udała się do pobliskiej Szkoły podstawowej nr 7, by pokazać dzieciom od września rozpoczynającym edukację, jak wygląda klasa, hol i budynek szkoły. Zostaliśmy miło przyjęci i spotkaliśmy się z absolwentami, którzy w ubiegłym roku pożegnali nasze przedszkole.

Dziękujemy i do zobaczenia po wakacjach!!!

OLIMPIADA MATEMATYCZNA

8 czerwca dwoje dzieci z naszej grupy: Ola Błaszczyk i Tymek Tylka reprezentowało nasze przedszkole na olimpiadzie matematycznej zorganizowanej przez przedszkole nr 10. Dzieci świetnie poradziły sobie z otrzymanymi zadaniami i zgodnie ze sobą współpracowały podczas ich rozwiązywania.

Ola i Tymek za swoje umiejętności i wiedzę z dziedziny matematyki zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplom dla naszego przedszkola.

GRATULUJEMY!!!

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Po powrocie z wycieczki do Poznania w grupie ,, Sokoły” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie dzieci odchodzących od września do szkoły. Po krótkiej części artystycznej pani dyrektor podziękowała dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas i współpracę. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców.

Życzymy naszym wychowankom sukcesów w szkole oraz wspaniałych przyjaźni!!!

WYCIECZKA DO ,, KARMELKOWA”

12 czerwca nasza grupa udała się do Poznania do Manufaktury lizaków i słodyczy w Poznaniu, by uczestniczyć w warsztatach:

,, Zrób sobie lizaka” oraz ,, Pluszakowo.”

Dzieci z pomocą pań animatorek wykonywały pyszne lizaki o smaku truskawkowym oraz miały okazję samodzielnego tworzenia maskotki - misia lub króliczka ( do wyboru ).

Dzieci wykazały się inwencją twórczą oraz umiejętnościami manualnymi aktywnie uczestnicząc w warsztatach.

Po pobycie w Karmelkowie spacerowaliśmy po poznańskim rynku, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia a na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Mc Donalds, gdzie konsumowaliśmy zestawy Happy Meal.

Było super!!!

Muzyka dla smyka

KONKURS ,, BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"

10 kwietnia dwoje dzieci z naszej grupy: Emilka Kozak oraz  Hubert Stołecki reprezentowało nasze przedszkole w konkursie zorganizowanym przez przedszkole nr 9 pod hasłem: ,, Bezpieczny przedszkolak."
Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród dzieci znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa, numerów telefonów alarmowych oraz umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia.
Emilka i Hubert świetnie poradzili sobie z otrzymanymi zadaniami, zgodnie współpracowali ze sobą tworząc zgrany team.

GRATULUJEMY WIEDZY!!!

Muzyka dla smyka