Gniazdo Orląt

Muzyka dla smyka

FIZYKA DLA SMYKA

9 października dzieci z naszej grupy uczestniczyły w pokazie naukowym prowadzonym przez panią Agnieszkę Dąbek z Akademii Nauki Gniezno. Podczas spotkania omówione zostało zjawisko dźwięku. Pokaz okazał się niezwykle atrakcyjny dla naszych przedszkolaków, które brały w nim  czynny udział, wcielając się w asystentów i naukowców zgłębiających tajniki fizyki. Dzieci wykazały się bogatą wiedzą, chętnie brały udział w przeprowadzanych doświadczeniach, były twórcze i kreatywne.

Dziękujemy za interesujące spotkanie!!!

DZIEŃ CHŁOPCA

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego, uśmiechu pogodnego
I aby codziennie spotykało Was coś magicznego!!!

OWOCOWE SMAKOŁYKI

Chcesz być zdrowy jedz owoce
bo owoce dobra rzecz,
jeśli będziesz jeść  codziennie
dobre zdrowie będziesz mieć.
Jabłko, gruszkę czy banana
zjadaj sobie co dzień z rana.
A gdy będziesz trochę chora
to cytrynkę zjedz z wieczora.
Jedz owoce tak codziennie
żeby zdrowie mieć niezmienne
i pamiętaj by je myć
żeby długo, zdrowo żyć.

Nasza grupa wzięła sobie mocno do serca powyższe słowa. Podczas czwartkowych zajęć dzieci wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową utrwalając wiadomości dotyczące wartości odżywczych owoców i warzyw oraz korzyści  płynących z ich spożywania.

WYCIECZKA DO JANKÓWKA

27 września z okazji pożegnania lata i powitania jesieni, pojechaliśmy do Jankówka, do stadniny ,, Borys.” Na miejscu czekało  na nas wiele atrakcji, m.in. przejażdżki konno, bryczką, zwiedzanie stajni, siodlarni, wesołe zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło oczywiście konsumowania pysznych kiełbasek z grilla oraz słodyczy z plecaków.

Do przedszkola powróciliśmy pełni wrażeń  w dobrym humorze.

Było suuuper!!!

POWITANIE JESIENI

Choć każdy z nas chciałby zapewne  zatrzymać lato na dłużej, to mimo wszystko cieszymy się z nadchodzącej jesieni. Czaruje ona nas swoją różnorodnością barw, pięknym krajobrazem, darami, które  nam ofiaruje. Przedszkolaki z naszej grupy uczciły powitanie nowej pory roku w miniony piątek. Dzieci segregowały rozsypane liście, tworząc z nich zbiory, tańczyły w rytm muzyki Vivaldiego ,,Cztery pory roku” naśladując spadające liście z drzew, śpiewały piosenki o jesieni a starannie wykonane przez przedszkolaki  wiewiórki, jeżyki i muchomorki cieszą  oko i symbolizują piękną, kolorową jesień.

,,Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.”

Sprzątanie świata

W miniony poniedziałek rozmawialiśmy z dziećmi na temat konieczności dbania o środowisko w ramach corocznej akcji ,, Sprzątanie świata.”

Przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady dbałości o planetę, wyjaśniliśmy znaczenie słowa ,, EKOLOGIA.” Przedszkolaki wykazały się bogatą wiedzą z zakresu  tematyki dotyczącej segregacji odpadów. Wrzucaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników oznaczonych kolorami a następnie spakowane do worków zanieśliśmy  do znajdujących się niedaleko przedszkola kontenerów.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie drzew – symboli natury. Dzieci odcisnęły swoje dłonie na znak przyjaźni z przyrodą.

,,Wszyscy wygrywamy, gdy świat sprzątamy.”