Dnia 30.03.2023r. w Przedszkolu nr 9 w Gnieźnie odbyło się rozstrzygniecie konkursu pod hasłem "Szanuj wodę-zakręcaj, zbieraj, oszczędzaj!", który został zorganizowany z okazji obchodów Dnia Wody. Woda jest źródłem życia na Ziemi, zapewnia istnienie ludziom, zwierzętom, roślinom. Coraz bardziej zaczyna jednak brakować tego cennego surowca. Organizatorzy konkursu z okazji „Światowego Dnia Wody” – w ten sposób chcieli zwrócić uwagę na problem braku wody pitnej oraz zachęcić najmłodszych do oszczędzania i wypracowania u siebie nawyku szanowania wody. Dzieci z grupy "Jastrzębie" reprezentowały Przedszkole nr 13 wykazując się wiedzą, pomysłowością w przebraniu się nawiązując do tematu oraz umiejętnościami plastycznymi przygotowując plakat zachęcający do oszczędzania wody. Dwoje z nich zostało wyróżnione oraz nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciel Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa w Gnieźnie, Rady Rodziców oraz Dyrektor Przedszkola nr 9. Jesteśmy dumni za naszych przedszkolaków ich poziomu wiedzy oraz wrażliwości i świadomości na zagadnienia związane z oszczędzaniem wody. Zapraszamy a fotorelację z wydarzenia.