Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. We wtorek  dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka,  szynka, biała kiełbaska. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików . W tym roku kurczak wielkanocny przybył z koszem pełnym upominków dla dzieci. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości, którą dodatkowo spotęgowały otrzymane wielkanocne prezenty.