Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Dnia 19. 12. 2018 roku dzieci z naszej grupy po wystawieniu Jasełki dla całego Przedszkola zebrały się w swojej sali  i  dzieliły się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Z niecierpliwością czekały na przyjście Gwiazdora i prezenty. Kiedy przyszedł zaśpiewały mu kolędę, podzieliły opłatkiem i zrobiły wspólne zdjęcie. Atmosfera w tym dniu był bardzo radosna. 

W dniu 05.12.2018 r. dzieci z  grupy „Orły” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób powstają bombki choinkowe. Zobaczyły jak powstają bombki od samego początku. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych bombek w pierwszym etapie dzieci zapoznały się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Przedszkolaki były bardzo zaskoczone, iż bombki robi się ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie i gotowe do nadmuchiwania zupełnie jak balonik. Szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, grzybka, łabędzia itp. Następnie dzieci zapoznały się z etapem „srebrzenia” , gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Po wyjściu z dekoratorni czekała je wizyta we wzorcowni, gdzie obejrzały wzory bombek, które były lub będą produkowane w fabryce. Znajdowały się tam piękne  i fantazyjne oryginalnie malowane wzory oraz całe krajobrazy na najrozmaitszych kształtach bombek. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w lekcji malowania  bombek według własnego pomysłu. Powstały niezwykle kreatywne i twórcze dzieła, które  na koniec wycieczki  każdy mógł zabrać do domu
Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń.


 

Dnia 03.12. 2018 r. dzieci 6 – letnie zostały zaproszone na przedstawienie „Baśń  o Dwunastu Braciach” , które przedstawiły dzieci ze Szkoły Muzycznej.  

Występ bardzo podobał się dzieciom, a najbardziej podobało się to jak dzieci grały kolędy na różnych instrumentach.

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

Dnia 27. 11. 2018 r. nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”, dzieci odgadywały co wyszło nam z "lania wosku". Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z różnymi  tradycjami andrzejkowymi.

Tegoroczne Święto Wesołej Dyni w naszej grupie dostarczyło nam wielu radości, nasze przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty oraz pomarańczowy.

Dzień był pełen atrakcji. Dzieci miały okazję sprawdzić co kryje się w wielkiej pomarańczowej kuli, a także dowiedziały się jakie potrawy można wykonać z tego „pomarańczowego” warzywa. Dzieci bawiły się przy muzyce, uczestniczyły w konkurencjach i zabawach sportowych.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki miały drobny poczęstunek.

Zadowolone miny dzieci są dowodem na świetną zabawę tego dnia.