22 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą, dzieci grały w grę edukacyjną EkoEksperymentarium . Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.

W dniu 21.03 w naszym przedszkolu oprócz Dnia Powitania Wiosny i kolorowego pochodu w około przedszkola został zorganizowany Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Zespołu Downa pod hasłem „ Różnorodność- Wyjątkowość- Integracja Akceptacja”. Była to okazja do przeprowadzenia rozmów na temat „odmienności”, a także tolerancji, która jest bardzo istotna w codziennym życiu. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów. Znanym symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki założone nie do pary. Tego dnia wszystkie dzieci z naszej grupy wraz z wychowawczyniami przyszły do przedszkola w skarpetkach „nie do pary”. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzięki nim chcemy pokazać, że akceptujemy wszystkich, bez względu na to, czy są sprawni w 100%, czy trochę mniej. Skarpety „nie do pary” ukazują, że niezależnie od ilości posiadanych chromosomów
można mieć piękne, radosne i kolorowe życie, co więcej nie trzeba perfekcyjnie współgrać , aby być szczęśliwym.

15 marca dzieci z naszej grupy wybrały się na warsztaty sensoryczne do BAZY. Nasze przedszkolaki mogły wcielić się w rolę chemików-odkrywców i własnoręcznie zrobić popularny slime. Slime to nic innego jak masa plastyczna potocznie nazywana „glutkiem”, którą można ściskać, ugniatać, wałkować i tworzyć z niej różne ciekawe rzeczy. Masa ta przede wszystkim służy zabawie, ale jednocześnie wycisza, uczy koncentracji, cierpliwości, pobudza wyobraźnię oraz usprawnia ręce.
Do przygotowanego przez Panią przezroczystego, płynnego kleju przedszkolaki dodawały wybrany przez siebie barwnik, brokat, a nawet zapach, jednocześnie cały czas mieszając swoje mikstury. W między czasie Pani dolewała do ich pojemniczków tajemnicze płyny i dosypywała proszki, dzięki którym klej przybierał postać „glutka’.
Każde dziecko wykonany przez siebie slime mogło zabrać do domu, by kontynuować tam kreatywną i wciągającą zabawę.
To były bardzo interesujące warsztaty, które pochłonęły nasze przedszkolaki.

Dnia 12. 03. 2024 r do naszego przedszkola przyszła Pani, która pokazała nam ciekawe rzeczy. Samodzielnie wykonywaliśmy różne eksperymenty np. kolorowa chmurka czy samodzielnie zrobiony wulkan. Była fajna zabawa.




W  dniu 08.03.2024 nasza grupa świętowała Dzień Kobiet. Z tej okazji mali mężczyźni przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy oraz dla pani dyrektor i wszystkich pracowników przedszkola.
Chłopcy z uśmiechem na twarzy złożyli życzenia i wręczyli upominki oraz zaprosili dziewczynki do wspólnego poczęstunku. Mali dżentelmeni przez cały dzień starali się być mili i uprzejmi. Do pań uśmiechali się promiennie i starali się nie psocić.  Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.