Przedszkole nr 13 w Gnieźnie jest placówką publiczną podlegającą pod Urząd Miasta Gniezna. Swoją działalność rozpoczęło 1 września 1977 roku. Przedszkole znajduje się przy ulicy Paczkowskiego 11. Do przedszkola bez problemu można dotrzeć każdym środkiem komunikacji miejskiej, sprzyja temu korzystne usytuowanie przystanków. Placówka mieści się w wolnostojącym, nowoczesnym, dużym piętrowym budynku. Położona jest w spokojnej, pięknej otoczonej zielenią okolicy na Osiedlu Tysiąclecia. Sąsiaduje z Gimnazjum nr 3 oraz parkiem. Budynek jest przystosowany do potrzeb i warunków rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym oraz wymogów określanych przepisami dotyczącymi tego typu placówek. Budynek jest w dobrym stanie technicznym o odpowiednim zapleczu materialnym i dydaktycznym. Stwarza to warunki i możliwości do bezpiecznego pobytu 141 dzieci. Wewnątrz budynku znajduje się sześć przestronnych, słonecznych i pięknie wyposażonych sal do zajęć dydaktycznych, cztery łazienki dostosowane do wielkości dzieci, trzy toalety dla personelu, kuchnia, dwie zmywalnie, szatnia, pomieszczenia gospodarcze i gabinet dyrektora. Za budynkiem znajduje się duży plac zabaw dla dzieci wyposażony w urządzenia sportowe i rekreacyjne, które systematycznie są uzupełniane. Plac ogrodzony, pełen zieleni, bezpieczny, przeznaczony do gier i zabaw terenowych dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 5.30-16.00.