Dnia 29 listopada  dla  dzieci 6 – letnich w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia na temat „Segregacja? Dziecinnie proste!" – była to Kampania edukacyjna Miasta Gniezna dofinansowana za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.  Dzieci dowiedziały się, że  codzienna segregacja odpadów to podstawa działań z zakresu recyklingu, czyli takiego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają nowe przedmioty. Celem recyklingu jest ochrona środowiska, minimalizacja zużycia surowców naturalnych oraz ograniczenie ilości składowisk śmieci. Do segregacji odpadów przeznaczone są kolorowe pojemniki, do których należy wrzucać papier, plastik i szkło. Do każdego z pojemników należy wrzucać wyłącznie wymienione rodzaje i gatunki odpadów.

{gallery}20182019/recykling{/gallery}