W sobotę 18.05.2024 r. odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Zawody na dworze Króla”, który jest kontynuacją projektu edukacyjnego realizowanego przez przedszkole „Koronacja Królewska – Na Dworze Króla” Głównym założeniem imprezy było miłe, aktywne i pomysłowe spędzenie wolnego czasu całej społeczności przedszkolnej.
Na festyn przybyły dzieci ze swoimi rodzinami. Byli rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie... Przygotowaliśmy wiele atrakcji, dużym zainteresowaniem i emocjami cieszyły się niespodzianki dla dzieci oraz konkurencje ruchowe dzieci i ich członków rodziny. Równie dużą atrakcją dla dzieci był zamek dmuchany, przejażdżki konne, malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki, malowanie na folii. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z ciastami, gdzie można było posmakować pysznych wypieków przygotowanych przez mamy i babcie dzieci oraz stoisko gastronomiczne „Kącik przysmaków”, gdzie królowały grochówka, kiełbaska, hot – dogi oraz zestawy surówek. Wszystkie przysmaki zostały przygotowane przez przedszkolne panie kucharki. Nie zabrakło również stoisk z watą cukrową, popcornem czy lodami.
Podczas imprezy przygrywał DJ Olek, natomiast gwiazdami sceny Rodzinnego Festynu były przedszkolaki, które prezentowały piosenki, tańce przygotowane dla rodziców.
Rodzice wraz ze swymi pociechami pokazali, że potrafią się wspaniale bawić i aktywnie spędzić swój wolny czas.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizacje imprezy. Wszystkim uczestnikom i całej społeczności przedszkolnej.