„Nie ma marzeń zbyt wielkich, nie ma marzycieli zbyt małych” bajki to skarbnica pięknych myśli, mądrości, przekazów. Świat bajek od dawna jest źródłem nie tylko rozrywki, lecz także inspiracji i edukacji wielu pokoleń.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który świętowaliśmy 7 listopada, zaprosiliśmy Naszych przedszkolaków w podróż przez „Bajkową Krainę”. Uroczystość została poprowadzona przez n-li p. Magdalenę Januchowską oraz p. Marię Lewandowską-Nawrocką. Swoją obecnością zaszczyciła nas p. Ewa Jaworska kierownik Biblioteki  Publicznej w Gnieźnie filii nr 2. Głównym z akcentów wydarzenia była bajkowa prezentacja postaci w które wcielili się najmłodsi. Przedszkolaki dumnie prezentowały przebrania swoich ulubionych bohaterów bajek. Następnie nasz gość p. Ewa wystąpiła w roli bajkowego eksperta, przybliżając dzieciom specyfikę dnia postaci z bajek. Wszystkie dzieci wzięły udział zabawach, konkursach, zgadywankach  nawiązujących do bajkowej tematyki wykazując się dużą wiedzą nt postaci z bajek. Na koniec dzieci uczestniczyły w zabawie tanecznej przy dźwiękach muzyki z bajek. Był to dzień pełen niesamowitych przeżyć i pozytywnych emocji. Przedstawiamy fotorelację z naszej „Krainy Bajek...”