28 października dzieci z grupy Jastrzębie i Sokoły uczestniczyły w warsztatach on-line Ekologicznym Festiwalu Klimatycznym organizowanym przez Nasze Gniezno.
Podczas którego dzieci miały okazję bliższego zapoznania się  z problemem braku wody w Afryce przedstawionego przez Jasmin, mieszkankę Keni. Dziewczynka zaalarmowała do dzieci, że z tym problemem boryka się już cała nasza planeta i trzeba zadbać o to by oszczędzać wodę.
Starszaki również obejrzały bajkę pt. Tylko ptaki w parku oraz Leśne porządki, które przypomniały problem zaśmiecania przez człowieka przyrody i jak temu przeciwdziałać.
Aktywnie uczestniczyły podczas gry Koło fortuny, gdzie rozwiązywały zagadki i rebusy.
Wykonały prace plastyczną pt. Myszka- praca wykonana różnymi technikami przy użyciu papieru, kleju, pisaków i kubeczka papierowego.