Przedszkole nr 13

Gniazdo Orląt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Muzyka dla smyka

FIZYKA DLA SMYKA - TAJEMNICE DŹWIĘKU

 
W środę 18 października gościliśmy w naszym przedszkolu p. Dąbek z Akademii Nauki. Pani przedstawiła szereg eksperymentów, które zaciekawiły nas bardzo. Słuchaliśmy jak w próżni dzwoni budzik, sprawdzaliśmy jakie dźwięki wydaje woda. Eksperymentowaliśmy to na kieliszku z wodą. Pani zadawała nam pytanie -  "czy można zmierzyć dźwięki?". Za pomocą sonometru (urządzenie do pomiaru dźwięku), sprawdziliśmy ile decybeli mają wykrzyczane przez dzieci dźwięki, i tak: 
- Filip wykrzyczał 115 decybeli,
- Krzysiu wykrzyczał 108,
- Natalia 98,
- Lenka Cz. 87.
Dowiedzieliśmy się jakie dźwięki szkodzą i sprawdziliśmy jakie dźwięki wydaje np. pręt przez pukanie, szuranie, dmuchanie, pocierane. 
Przeprowadziliśmy dużo doświadczeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

WYCIECZKA DO JANKÓWKA

27 września z okazji pożegnania lata i powitania jesieni, pojechaliśmy do Jankówka, do stadniny ,, Borys.” Na miejscu czekało  na nas wiele atrakcji, m.in. przejażdżki konno, bryczką, zwiedzanie stajni, siodlarni, wesołe zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło oczywiście konsumowania pysznych kiełbasek z grilla oraz słodyczy z plecaków.

Do przedszkola powróciliśmy pełni wrażeń  w dobrym humorze.

WITAMY PANIĄ JESIEŃ

Dnia 22 września do naszej sali zapukała Pani Jesień, która przybyła z koszem jesiennych darów, Były w nim kolorowe liście, jabłka, gruszki, jarzębina... Pani Jesień w pierwszej kolejności przedstawiła się dzieciom, a następnie zaprosiła do zabawy. Przedszkolaki odgadywały zagadki i tańczyły w parach do utworu "Na polanie w lesie". Dzień spędzony z Panią Jesień był bardzo radosny. Dzieci wykonały pracę plastyczną oraz otrzymały jabłuszka, które  im smakowały. 

DZIEŃ CHŁOPCA

W piątek 29 września 2017r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopca. Dziewczynki z tej okazji złożyły chłopcom życzenia, wręczyły przygotowane wcześniej laurki i upominki. Otrzymane prezenty przypadły chłopakom do gustu. Widać było, po ich uśmiechach, że sprawiły im wiele radości. Wszystkie dzieci miło spędziły czas bawiąc się, częstując słodkościami.