Przedszkole nr 13

Gniazdo Orląt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

Dnia 7 grudnia w przedszkolu nr 17 odbył się konkurs piosenki świątecznej. W konkursie brały udział dzieci z przedszkoli gnieźnieńskich. Przedstawicielami naszego przedszkola było dwoje dzieci z grupy V: Igor Jóźwiak i Natalia Wojciechowska. Uczestnicy zaprezentowali się w piosenkach: ,, A Mikołaj pędzi", ,, Idą Święta." Celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci oraz odkrywanie własnych możliwości wokalnych. Na zakończenie konkursu dzieci otrzymały nagrody  i dyplomy. 
Życzymy dzieciom dalszych sukcesów!!!

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

ANDRZEJKOWE CZARY - MARY

 
"Andrzejki" przypadają na noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc uchylając wrota do nieznanej przyszłości. W naszej grupie andrzejki obchodziliśmy bardzo głośno, wesoło i magicznie. Wszyscy uczestniczyliśmy w licznych konkursach, zabawach tanecznych i wróżbach. 
"Hokus - pokus, czary - mary
 Niech się spełnią andrzejkowe czary.
Dziś zaczynamy czarowanie...
Co wymarzysz - niech się stanie."
Nie zabrakło wróżenia z roztopionego wosku, stawiania bucików, a także wróżb: "Marzenie za 1 grosz", "Kim zostanę w przyszłości", "Moja żona-mój mąż" i inne. Stworzony nastrój pełen tajemnic i niespodzianek wzbudził zainteresowanie dzieci i zachęcał wszystkich do zabawy. Tego dnia nikt nie był smutny, uśmiech gościł na buzi każdego przedszkolaka.

WYCIECZKA POD POMNIK POLEGŁYCH HARCERZY

Dnia 9 listopada, przed Świętem Niepodległości, wybraliśmy się pod Pomnik Poległych Harcerzy. Zapaliliśmy znicze upamiętniając ich walkę o wolność i niepodległość kraju.

Muzyka dla smyka

ZABAWY Z DYNIĄ

Ostatni dzień października przebiegał w naszym przedszkolu pod hasłem ,, Święto wesołej dyni." Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za dynie, wesołe duszki, czarownice. Bawiliśmy się przy muzyce razem z dynią, braliśmy udział w konkursach tanecznych i konkurencjach zręcznościowych. 
Było suuuper!!!

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

FIZYKA DLA SMYKA - TAJEMNICE DŹWIĘKU

 
W środę 18 października gościliśmy w naszym przedszkolu p. Dąbek z Akademii Nauki. Pani przedstawiła szereg eksperymentów, które zaciekawiły nas bardzo. Słuchaliśmy jak w próżni dzwoni budzik, sprawdzaliśmy jakie dźwięki wydaje woda. Eksperymentowaliśmy to na kieliszku z wodą. Pani zadawała nam pytanie -  "czy można zmierzyć dźwięki?". Za pomocą sonometru (urządzenie do pomiaru dźwięku), sprawdziliśmy ile decybeli mają wykrzyczane przez dzieci dźwięki, i tak: 
- Filip wykrzyczał 115 decybeli,
- Krzysiu wykrzyczał 108,
- Natalia 98,
- Lenka Cz. 87.
Dowiedzieliśmy się jakie dźwięki szkodzą i sprawdziliśmy jakie dźwięki wydaje np. pręt przez pukanie, szuranie, dmuchanie, pocierane. 
Przeprowadziliśmy dużo doświadczeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

WYCIECZKA DO JANKÓWKA

27 września z okazji pożegnania lata i powitania jesieni, pojechaliśmy do Jankówka, do stadniny ,, Borys.” Na miejscu czekało  na nas wiele atrakcji, m.in. przejażdżki konno, bryczką, zwiedzanie stajni, siodlarni, wesołe zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło oczywiście konsumowania pysznych kiełbasek z grilla oraz słodyczy z plecaków.

Do przedszkola powróciliśmy pełni wrażeń  w dobrym humorze.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL