Gniazdo Orląt

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w gr. V "Jastrzębie". Na uroczystość zaproszeni byli rodzice dzieci kończących edukację przedszkolną, pani dyrektor oraz nauczycielki. Dzieci ostatni raz zaprezentowały się artystycznie przed zaproszonymi gośćmi przedstawiając tańce, piosenki i krótką inscenizację. Po krótkim występie nadszedł czas wręczenia dzieciom pamiątkowych dyplomów, zdjęć oraz książek. Były życzenia, gratulacje dla dzieci i rodziców, jak i odwrotnie. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku. Życzymy naszym absolwentom sukcesów w szkole, nowych przyjaciół i niezapomnianych przyjaźni.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 7

Dnia 18 czerwca tj. poniedziałek udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 7 w Gnieźnie. W klasie I-szej czekała na nas pani nauczycielka, która zapoznała nas z klasą i zaprosiła dzieci do ławek, aby przez chwilę poczuły się pierwszoklasistami. Dzieci zapoznały się z książkami i ćwiczeniami z klasy I, z którymi dzieci obcują na co dzień.  Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę i poczęstowały swoich starszych kolegów słodkościami.  Wycieczka była dla dzieci ogromnym przeżyciem. Dzieci pełne pozytywnych emocji wróciły do przedszkola.

Wycieczka do "Silverado City"

Dnia 15 czerwca (tj. piątek) dzieci z grupy "Sokoły" wybrały się na wycieczkę do Bożejewiczek do "Silverado City". Na miejscu zostaliśmy powitani i oprowadzeni przez Kowboja, który opowiadał nam historię miasteczka. Dzieci miały wiele atrakcji min.: rzucanie lassem, stanie na równoważni, zwiedzanie wioski indiańskiej, oglądanie rodeo. Oglądały również przedstawienia: "Napad na bank" i "Wybór szeryfa". Na zakończenie dzieci bawiły się na dmuchanym zamku, trampolinie i w mini wiosce z dzikiego zachodu.
Wróciliśmy do przedszkola bardzo zadowoleni.

Muzyka dla smyka

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i tych małych. W naszej grupie chłopcy również nie zapomnieli o święcie dziewczynek. Dzień wcześniej wykonali upominki (serduszka z lizaczkiem), które wręczyli wraz z bransoletkami koleżankom w dniu ich święta. Chłopcy złożyli życzenia i zaprosili dziewczynki do tańca. Było miło i radośnie. Na zakończenie dzieci częstowali się słodkościami.

Muzyka dla smyka

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL