Gniazdo Orląt

WYCIECZKA DO POZNANIA

12 czerwca wybraliśmy się autokarem do Poznania. Po godzinie jazdy dzieci trochę zgłodniały, więc korzystając z pięknej pogody zjedliśmy w plenerze bułeczki. Później spacerkiem przez rynek poszliśmy do "Karmelkowa". Tam dzieci uczestniczyły w warsztacie "Pluszakowo" i "Zrób sam lizaka". Najpierw dzieci wybrały pluszowego misia lub króliczka, którego same musiały wypchać watą, a potem zszyć. Na końcu dzieci ozdabiały swoją maskotkę kolorowymi cekinami, koralikami i oczkami. Później nadszedł czas samodzielnego robienia lizaka. Dzieci z wielkim skupieniem oglądały proces przygotowywania karmelu i farbowania go naturalnymi składnikami na trzy kolory. Największą frajdę sprawiła dzieciom chwila samodzielnego przygotowania lizaka i degustacja jego mniejszej kopii :). Wracając do autokaru zatrzymaliśmy się na rynku, aby choć chwilę przyjrzeć się miejscu, z którego w południe wychodzą koziołki. Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do Mc Donalda, gdzie zamówiliśmy zestawy Happy Meal. Dzieci były bardzo zadowolone, a wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci :)

BYŁO FANTASTYCZNIE !!!

ZAKŁADAMY OGRÓDEK ZIOŁOWY

W maju, gdy tylko na dworze zrobiło się cieplej, postanowiliśmy założyć ogródek ziołowy. Dzieci przyniosły do przedszkola różne ziółka: bazylię, miętę, szałwię, melisę, koperek i szczypiorek. Najpierw dokładnie je oglądaliśmy i wąchaliśmy, a potem je posadziliśmy na naszym placu zabaw. Mamy nadzieję, że będą dobrze rosły, a my będziemy mogli cieszyć się ich smakiem przez długie miesiące.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przyniesione ziółka.

ZAKŁADAMY OGRÓDEK

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Dzięki uprzejmości Rodziców zgromadziliśmy potrzebne rzeczy: doniczki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie samodzielnie siały kwiatki, zboże i rzeżuchę. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną kwiatki będą cieszyły oko, a rzeżucha stanie się źródłem witamin na kanapkach :)

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, bo wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy z naszej grupy stali się prawdziwymi dżentelmenami - odśpiewali gromkie "Sto lat...", obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami i niespodziankami. W dniu swojego święta wszystkie dziewczynki i panie usłyszały wiele miłych słów od przedszkolaków –serdecznie dziękujemy za piękne życzenia i promienny uśmiech.

WALENTYNKI

W lutym przypadają Walentynki i choć w tym roku były to ferie, to po powrocie do przedszkola czekała na dzieci niespodzianka. Było wesoło, miło i słodko...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL