Gniazdo Orląt

DOŚWIADCZENIA Z WODĄ

W styczniu, korzystając z zimowej pogody, dzieci bawiąc się poznały trzy stany skupienia wody. Najpierw dzieci dostały do ręki kostki lodu , które powoli pod wpływem ciepła się rozpuszczały. Później dzieci obserwowały jak gorąca woda skrapla się na lusterku. Ochotnicy wrzucili kostki lodu do dzbanka i przez cały dzień zaglądaliśmy, kiedy się one zamienią w ciecz. Na koniec dnia rozpuszczoną w końcu wodę wlaliśmy do plastikowych pojemniczków i wystawiliśmy na noc za okno. Jaka była radość dzieci gdy następnego dnia okazało się, że znów mamy kostki lodu!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

26 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i uroczyście. Zaprosiliśmy do nas dostojnych gości - Babcie i Dziadków. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny, który wzruszył naszych miłych gości. Po występach dziadkowie zostali obdarowani całusami, serdecznymi życzeniami oraz upominkami. Zaproszeni goście miło spędzili czas z wnukami przy ciastku i kawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomogli przy organizacji uroczystości.

WIGILIA

"Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.."

20 grudnia nadszedł wreszcie ten dzień, który od dawna był bardzo wyczekiwany przez dzieci. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedliśmy, aby obejrzeć Jasełkę przygotowaną przez grupę 6 - latków. Później przyszedł do nas Gwiazdor, który przyniósł dzieciom prezenty. Było wiele radości i uśmiechów...Po obiedzie podzieliliśmy się  opłatkiem i zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku, gdzie dominowały pierniki i mandarynki.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

składamy

najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, szczęścia,

odpoczynku od codziennego zabiegania

oraz wszelkiej pomyślności

w nadchodzącym Nowym 2018 Roku

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Tuż przed świętami, 15 grudnia wybraliśmy się do fabryki bombek   "Gabi - Glasss". Oglądaliśmy tam wszystkie etapy powstawania bombek. Dzieci widziały jak pan wydmuchiwał ze szkła różne kształty, a potem pani je srebrzyła. Oczywiście dzieci pomagały mówiąc zaklęcie "Kręcimy, kręcimy bombki srebrzymy". Następny etap to malowanie lakierami, gdzie dowiedzieliśmy się jak wiele jest możliwości malowania bombek. Po drodze obejrzeliśmy przepiękne zdjęcia z Krainy Mikołaja - Rovaniemi. Ostatni etap to zdobienie bombek, gdzie na ścianach widzieliśmy już gotowe, przepięknie przystrojone bałwanki, grzybki, ślimaka, biedronkę i wiele innych kształtów. To była wycieczka, która na długo zostanie w naszej pamięci...Dziękujemy mamie Majki za ciepłe przyjęcie i miłą, świąteczną atmosferę.

Było fantastycznie!

KONKURS RECYTATORSKI

5 grudnia nasze przedszkole wzięło udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez przedszkole nr 15. Nas reprezentowały dziewczynki z grupy III: Natalia Siniecka i Maja Grubińska. Natalia recytowała wiersz J. Brzechwy ,,Skarżypyta" a Maja ,,Samochwała." Dziewczynki świetnie sobie poradziły,  pokonały tremę i odważnie wystąpiły przed publicznością.
                                                                          GRATULUJEMY!!!

ANDRZEJKI

30 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Był to dzień pełen wróżb i zabaw. Na początku dzieci odśpiewały piosenkę "Czary - mary". Później przyszedł czas na wróżby. Dzieci losowały przedmiot z tajemniczego worka i odgadywały kim będą w przyszłości. Przebijały serce wróżąc imię osoby bliskiej swemu sercu oraz łowiły rybkę z wróżbą przepowiadającą przyszłość. Na koniec przyszedł czas na wyczekiwane przez dzieci lanie wosku i nadawanie nazwy tajemniczym kształtom. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen czarów, uśmiechów i radości.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL