Gniazdo Orląt

Muzyka dla smyka

FIZYKA DLA SMYKA

9 października dzieci z naszej grupy uczestniczyły w pokazie naukowym prowadzonym przez panią Agnieszkę Dąbek z Akademii Nauki Gniezno. Podczas spotkania omówione zostało zjawisko dźwięku. Pokaz okazał się niezwykle atrakcyjny dla naszych przedszkolaków, które brały w nim czynny udział, wcielając się w asystentów i naukowców zgłębiających tajniki fizyki. Dzieci wykazały się bogatą wiedzą, chętnie brały udział w przeprowadzanych doświadczeniach, były zaciekawione omawianymi zagadnieniami.

DZIEŃ WESOŁEJ DYNI

31  października był w naszej grupie dniem ,,wesołej dyni." Dzieci przebrały się tego dnia a dominującym kolorem w naszej sali  był pomarańczowy. Bawiliśmy się w rytmach muzyki dyskotekowej, braliśmy udział w konkurencjach zręcznościowych, konkursach tanecznych.

Dzieci  chętnie prezentowały swoje stroje na forum grupy oraz pozowały do wspólnych zdjęć.

To był  dzień  pełen wrażeń!!!

Muzyka dla smyka

KANAPKI Z WARZYWAMI

Kromka chleba, pół bułeczki,

będą pyszne kanapeczki!

Świeże masło i pachnące -

wyląduje dziś na kromce!

Na masełko - plaster szynki -

od różowej, wiejskiej świnki!

A na szynkę - ser wędruje:

żółty, w dziurkach się lubuje!

Pomidorek ser przykrywa i

rzodkiewki zaraz wzywa!

Na rzodkiewki - szczypior spada,

szczypta soli ich dopada!

Tak kanapka nam powstała!

Zdrowa, pyszna, doskonała!

Więc zajadaj ją kolego!

My życzymy Ci: Smacznego!

28 września dzieci przygotowywały na śniadanie zdrowe, kolorowe kanapki z warzywami. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, szczypiorku i innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy  wykonane samodzielnie. I to sprawdziło się doskonale. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom!!!

WYCIECZKA DO JANKÓWKA

27 września z okazji pożegnania lata i powitania jesieni pojechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa "U Borysa" w Jankówku. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji: przejażdżka bryczką, jazda na koniu. Oglądaliśmy również stajnię oraz częstowaliśmy się cieplutkimi kiełbaskami z grilla oraz smakołykami z plecaków. Nie zabrakło oczywiście wesołej zabawy na świeżym powietrzu!!!

Było świetnie!!!

OWOCOWE SOKI

"Kto soki pije, ten długo żyje!"

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym 5 października, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola jabłka i pomarańcze. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego  działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku!!!

DZIEŃ CHŁOPCA

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

29 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. Tego dnia wszystkie dziewczynki zaśpiewały dla chłopców "Sto lat" oraz wręczyły niespodzianki. Nie zabrakło zabaw i tańców przy muzyce. Wszyscy świetnie się bawili. Na końcu czekał na dzieci słodki poczęstunek.

POWITANIE JESIENI

Jesień już w pełni zawitała w otaczającej nas przyrodzie. Powitaliśmy Panią Jesień również w naszej sali. Wspólnie z dziećmi utworzyliśmy kolorowy kącik  jesienny, gdzie zebraliśmy jesienne dary. Pani Jesień rozdała dzieciom kasztany, żołędzie, kolorowe liście oraz zaprosiła do wspólnego tańca w kole. Wybraliśmy się również na spacer , aby zaobserwować zmiany jakie wprowadziła nowa pora roku.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 15 września odbyła się w naszym przedszkolu akcja "Sprzątanie świata". Tego dnia dzieci poznały zasady segregacji odpadów. Otrzymały jednorazowe rękawiczki i segregowały różne rodzaje śmieci. Poprzez takiego rodzaju akcje staramy się uświadamiać dzieci o konieczności dbania o otaczające nas środowisko.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL