Gniazdo Orląt

Muzyka dla smyka

ZAKŁADAMY OGRÓDEK

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Dzięki uprzejmości Rodziców zgromadziliśmy potrzebne rzeczy: doniczki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie samodzielnie siały kwiatki, zboże i rzeżuchę. Po zasianiu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną kwiatki będą cieszyły oko, a rzeżucha stanie się źródłem witamin na kanapkach :)

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, bo wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy z naszej grupy stali się prawdziwymi dżentelmenami - odśpiewali gromkie "Sto lat...", obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami i niespodziankami. W dniu swojego święta wszystkie dziewczynki i panie usłyszały wiele miłych słów od przedszkolaków –serdecznie dziękujemy za piękne życzenia i promienny uśmiech.

WALENTYNKI

W lutym przypadają Walentynki i choć w tym roku były to ferie, to po powrocie do przedszkola czekała na dzieci niespodzianka. Było wesoło, miło i słodko...

Muzyka dla smyka

DOŚWIADCZENIA Z WODĄ

W styczniu, korzystając z zimowej pogody, dzieci bawiąc się poznały trzy stany skupienia wody. Najpierw dzieci dostały do ręki kostki lodu , które powoli pod wpływem ciepła się rozpuszczały. Później dzieci obserwowały jak gorąca woda skrapla się na lusterku. Ochotnicy wrzucili kostki lodu do dzbanka i przez cały dzień zaglądaliśmy, kiedy się one zamienią w ciecz. Na koniec dnia rozpuszczoną w końcu wodę wlaliśmy do plastikowych pojemniczków i wystawiliśmy na noc za okno. Jaka była radość dzieci gdy następnego dnia okazało się, że znów mamy kostki lodu!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

26 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i uroczyście. Zaprosiliśmy do nas dostojnych gości - Babcie i Dziadków. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny, który wzruszył naszych miłych gości. Po występach dziadkowie zostali obdarowani całusami, serdecznymi życzeniami oraz upominkami. Zaproszeni goście miło spędzili czas z wnukami przy ciastku i kawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomogli przy organizacji uroczystości.

WIGILIA

"Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.."

20 grudnia nadszedł wreszcie ten dzień, który od dawna był bardzo wyczekiwany przez dzieci. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedliśmy, aby obejrzeć Jasełkę przygotowaną przez grupę 6 - latków. Później przyszedł do nas Gwiazdor, który przyniósł dzieciom prezenty. Było wiele radości i uśmiechów...Po obiedzie podzieliliśmy się  opłatkiem i zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku, gdzie dominowały pierniki i mandarynki.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

składamy