Przedszkole nr 13

Gniazdo Orląt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

DZIEŃ KOBIET

 
" Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami.
Wszystkie panie i dziewczynki dziś dostaną upominki..."
 
Rzeczywiście tak było. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Już od progu sali przedszkolnej obdarowali nas tajemniczym, miłym uśmiechem, kwiatkami i drobnymi upominkami. Potem był słodki poczęstunek i wesołe zabawy integracyjne. Dziewczynki i panie poczuły się docenione i kochane. Rzec by można - chwilo trwaj!
 

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

ZABAWY NA ŚNIEGU

Okres zimowy sprzyja wesołym zabawom na śniegu i lodzie. W styczniu bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym ,lepiąc ze śniegu bałwanka , rzucając się śnieżkami.Choć noski mieliśmy czerwone jak Eskimoski i nieco zmarznięte rączki, to nie przeszkodziło to w naszych śnieżnych igraszkach.Poza tym, to bardzo zdrowo wyhasać się w takiej lekko mroźnej aurze.Teraz bałwanek będzie zaglądał do naszej sali i obserwował nasze zabawy. Gdy tylko będzie możliwość spotkamy się z nim ponownie.
 
 
 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 19.01. 2018 r. grupa " Kukułki" zaprosiła Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta. Przedstawiliśmy program artystyczny pod tytułem  "Dziadek do Orzechów"autorstwa Elżbiety Biniek. Była to adaptacja do Baletu Piotra Czajkowskiego pod tym samym tytułem. Dzieci wcieliły się w role i bez tremy zaprezentowały się w recytowaniu,śpiewie i tańcach z różnych stron świata. Muzyka klasyczna wielkich kompozytorów  jak Fryderyk Chopin i Piotr Czajkowski podniosły rangę tego przedstawienia. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku. Dzieci w ten sposób wyraziły miłość i szacunek dla swoich bliskich. Obdarowując Ich drobnymi upominkami, wierszykiem i piosenką dały wyraz swej wdzięczności za trud i wkład w wychowanie. Ten dzień upłynął w bardzo miłej i ciepłej atmosferze przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez Rodziców dzieci. 

Wigilia w grupie "Kukułek"

 
 
" Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy..."(Seweryn Krajewski)
 
Dnia 20 XII 2017 r. obchodziliśmy uroczyście Wigilię Bożego Narodzenia.
Wszystkie dzieci i panie złożyły sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne.
Prezenty od Gwiazdorka sprawiły dzieciom wiele radości.
W sali pachniało wigilijnymi potrawami.
Wspólnie zaśpiewane piosenki i kolędy przy jarzącej się światełkami choince
podniosły jeszcze bardziej ten magiczny nastrój. Nareszcie poczuliśmy, że Święta są tuż tuż.
 

Muzyka dla smyka

Muzyka dla smyka

Wycieczka do Fabryki Bombek

Dnia 14. 12. 2017 r. "Kukułki" odwiedziły  Fabrykę Bombek choinkowych, żeby poznać proces ich powstawania. Było to ciekawe doświadczenie.Nie jest  łatwą sprawą wykonać bombkę. Potrzeba wiedzy, wyobraźni, talentu artystycznego i poczucia estetyki. Niejednemu przedszkolakowi zaświeciły się oczki od przepięknych, kolorowych, pełnych blasku i magii bombek. Panie artystki bardzo starannie i precyzyjnie je wykonywały.
Dzieci pełne wrażeń serdecznie podziękowały paniom i obiecały, że w przedszkolu zaprojektują wzory bombek, być może któryś z nich pojawi się w przyszłości na bombkach.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL