Gniazdo Orląt

KONKURS TANECZNY

Dnia 16.05.2018 r. dzieci z naszej grupy wzięły udział w III Międzyprzedszkolnym Konkursie Tanecznym "Wincent - Dance". Celem konkursu była popularyzacja różnych form ruchowo-tanecznych, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci oraz nabywanie wiary we własne możliwości. Wystąpiliśmy z układem tanecznym do piosenki "Money Money Money" zespołu ABBA. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i drobnymi upominkami dla dzieci.

Rajd po Gnieźnie

Dnia 11.05. 2018 r. dzieci z naszej grupy wzięły udział w "Grze ulicznej pt. Gniezno - nasza mała ojczyzna" zorganizowanym przez Przedszkole nr 5. Celem było rozwijanie patriotyzmu lokalnego, rozbudzenie zainteresowań swoim rodzinnym miastem oraz jego zabytkami, a także pośredni udział w obchodach 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Dzieci w tym dniu odwiedziły charakterystyczne miejsca naszego miasta np. Pomnik Bolesława Chrobrego przy Katedrze, Pomnik Św. Wojciecha, odwiedziły znanych polityków , grób Powstańca Wielkopolskiego, itp. Rajd zakończył się w Przedszkolu nr 5, gdzie czekała na nas pyszna grochówka i napoje. Za udział w rajdzie dzieci otrzymały upominki.

Muzyka dla smyka

DZIEŃ KOBIET

" Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami.
Wszystkie panie i dziewczynki dziś dostaną upominki..."

Rzeczywiście tak było. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Już od progu sali przedszkolnej obdarowali nas tajemniczym, miłym uśmiechem, kwiatkami i drobnymi upominkami. Potem był słodki poczęstunek i wesołe zabawy integracyjne. Dziewczynki i panie poczuły się docenione i kochane. Rzec by można - chwilo trwaj!

Muzyka dla smyka

ZABAWY NA ŚNIEGU

Okres zimowy sprzyja wesołym zabawom na śniegu i lodzie. W styczniu bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym ,lepiąc ze śniegu bałwanka , rzucając się śnieżkami.Choć noski mieliśmy czerwone jak Eskimoski i nieco zmarznięte rączki, to nie przeszkodziło to w naszych śnieżnych igraszkach.Poza tym, to bardzo zdrowo wyhasać się w takiej lekko mroźnej aurze.Teraz bałwanek będzie zaglądał do naszej sali i obserwował nasze zabawy. Gdy tylko będzie możliwość spotkamy się z nim ponownie.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 19.01. 2018 r. grupa " Kukułki" zaprosiła Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich Święta. Przedstawiliśmy program artystyczny pod tytułem  "Dziadek do Orzechów"autorstwa Elżbiety Biniek. Była to adaptacja do Baletu Piotra Czajkowskiego pod tym samym tytułem. Dzieci wcieliły się w role i bez tremy zaprezentowały się w recytowaniu,śpiewie i tańcach z różnych stron świata. Muzyka klasyczna wielkich kompozytorów  jak Fryderyk Chopin i Piotr Czajkowski podniosły rangę tego przedstawienia. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka w oku. Dzieci w ten sposób wyraziły miłość i szacunek dla swoich bliskich. Obdarowując Ich drobnymi upominkami, wierszykiem i piosenką dały wyraz swej wdzięczności za trud i wkład w wychowanie. Ten dzień upłynął w bardzo miłej i ciepłej atmosferze przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez Rodziców dzieci.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL