Gniazdo Orląt

Wycieczka do "Silverado City"

Dnia 15 czerwca (tj. piątek) dzieci z grupy "Kukułki" wybrały się na wycieczkę do Bożejewiczek do "Silverado City". Na miejscu zostaliśmy powitani i oprowadzeni przez Kowboja, który opowiadał nam historię miasteczka. Dzieci miały wiele atrakcji min.: rzucanie lassem, stanie na równoważni, zwiedzanie wioski indiańskiej, oglądanie rodeo. Oglądały również przedstawienia: "Napad na bank" i "Wybór szeryfa". Na zakończenie dzieci bawiły się na dmuchanym zamku, trampolinie i w mini wiosce z dzikiego zachodu.
Wróciliśmy do przedszkola bardzo zadowoleni.

KONKURS TANECZNY

Dnia 16.05.2018 r. dzieci z naszej grupy wzięły udział w III Międzyprzedszkolnym Konkursie Tanecznym "Wincent - Dance". Celem konkursu była popularyzacja różnych form ruchowo-tanecznych, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci oraz nabywanie wiary we własne możliwości. Wystąpiliśmy z układem tanecznym do piosenki "Money Money Money" zespołu ABBA. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i drobnymi upominkami dla dzieci.

Rajd po Gnieźnie

Dnia 11.05. 2018 r. dzieci z naszej grupy wzięły udział w "Grze ulicznej pt. Gniezno - nasza mała ojczyzna" zorganizowanym przez Przedszkole nr 5. Celem było rozwijanie patriotyzmu lokalnego, rozbudzenie zainteresowań swoim rodzinnym miastem oraz jego zabytkami, a także pośredni udział w obchodach 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Dzieci w tym dniu odwiedziły charakterystyczne miejsca naszego miasta np. Pomnik Bolesława Chrobrego przy Katedrze, Pomnik Św. Wojciecha, odwiedziły znanych polityków , grób Powstańca Wielkopolskiego, itp. Rajd zakończył się w Przedszkolu nr 5, gdzie czekała na nas pyszna grochówka i napoje. Za udział w rajdzie dzieci otrzymały upominki.

DZIEŃ KOBIET

" Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami.
Wszystkie panie i dziewczynki dziś dostaną upominki..."

Rzeczywiście tak było. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Już od progu sali przedszkolnej obdarowali nas tajemniczym, miłym uśmiechem, kwiatkami i drobnymi upominkami. Potem był słodki poczęstunek i wesołe zabawy integracyjne. Dziewczynki i panie poczuły się docenione i kochane. Rzec by można - chwilo trwaj!

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL