"Każdy o tym wie, że dziś z wodą jest źle wiec oszczędzaj, szanuj, i zakręcaj!" pod tym hasłem dzieci z Przedszkola nr 13 obchodziły Światowy Dzień Wody, który przypada na 22 marca. Ulicami miasta dzieci z najstarszej grupy przemaszerowały akcentując ten dzień symbolicznym rozdawaniem wykonanych przez siebie ulotek. W grupach natomiast przedszkolaki w ramach zajęć badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział z zabawach badawczych, które pokazały jak marnujemy wodę, gdy dobrze nie dokręcamy kranu. Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Każde dziecko wykonało również swoją kropelkę wody oraz prace plastyczną. Na koniec dnia wszystkie dzieci przekazały rodzicom ulotkę akcentującą Dzień Wody. Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat uczyć dzieci oszczędzania wody i pokazać jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.